Maqedoni

Ata që minuan procesin e bashkimit opozitar sonte krah për krah...

Sonte në konventën promovuese të PDSH –së në Tetovë i ftuar ishte edhe themeluesi dhe financuesi kryesor i Lëvizjes Besa Adnan Ismaili të cilin...

RAJONI

Komandanti suprem i NATO-s: Këto janë tri rreziqet që i kanosen...

ë Komandanti suprem i NATO-s: Këto janë tri rreziqet që i kanosen Shqipërisë Ministrja e re e Mbrojtjes, Xhaçka dhe shefi i sapodekretuar i Ushtrisë,...

BOTA

Erdogan takon Sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan i cili po qëndron në New York të SHBA-ve në kuadër të pjesëmarrjes në Asamblenë e Përgjithshme të...

TË FUNDIT

OPINION

Aliu pyet Grubin pse nuk iku taksa radio-difuzive gjatë një dekade

Shkruan Qenan Aliu …Artan Grubi si duket po ,,egzalltohet,, me pikat e programeve të huaja. I është bërë opsesion fjala IK. Së pari u mundua...

Nuk do të ketë më taksë radiodifuzive ,,FAZLLA,, për Servisin Publik!

Shkruan Qenan Aliu SOT, Parlamenti Ndryshoi dhe plotësoi Ligjitn përkatës , qytetarët u liruan nga pagesa e taksës radio-difuzive e cila inkasohej në mënyrë të...

Murtezani: SKENARI I ZI MBI TETOVËN

Shkruan: Arlind Murtezani Skena e zezë, e cila po pregaditet të ndodhë në kryeqendrën e politikës shqiptare të Maqedonisë- Tetova, është skenar i atillë që...

KSHZ-ja me ,,hent trik,, malltretoi qytetarët-garuesit pretendent !

Miq të dashur, Po përsëritet ,,Hent TRIKU,, perfid nga Komisioni Shtetëror Zgjedhorë, lidhur me faktin se ka malltretuar dhe shpenzuar pretendentët garues për të nxjerë...

Përderisa Gruevski na urrente, Zaevi po na mashtron!

Shkruan: Muxhahid ISMAILI Zaevi i përdori të gjitha “armët” që kishte në disponim, që ta tregonte fytyrën e vërtet të regjimit kriminel e antishqiptarë DPMNE-BDI....

SHOWBIZ

LIFESTYLE

SHËNDETI

KURIOZITETE