Maqedoni

Maqedoni, miliarda denarë harxhime vetëm për patarina (FOTO)

Maqedonia ka taksat rrugore- patarinat më të shtrenjta në rajon, por Qeveria nuk medon t’i lirojë dhe t’i pakojë pikëpagesat, për shkak se nëpërmjet...

RAJONI

Kosovarët sot festojnë 72 vjetorin e ish-presidentit Bill Clinton

Ish- presidenti i SHBA-së, Bill Clinton sot feston ditëlindjen e 72-të. Me këtë rast shoqata “Miqtë e Amerikës”, do të organizojë një ceremoni të festimit,...

BOTA

Turkish Airlines thyen rekord ditor të pasagjerëve të shërbyer

Kompania ajrore turke Turkish Airlines (THY) duke u shërbyer 253.000 pasagjerëve në 1.547 fluturime të shtunën, thyen rekordin e përditshëm, raporton Anadolu Agency (AA). Drejtori...

TË FUNDIT

OPINION

Plani me kutitë e zeza për referendumin

Xhezair Shaqiri REFERENDUMI NE MAQEDONI Qeveria deri tani ka shpenzuar vetem 100 euro per referendumin. Edhe nje minister pa resor i Diaspores ben apel tek mergimtaret qe...

Pastaj hajde thoni se s’janë të mençur këta të BDI-së!?

Nga Sulejman Mehazi Kot harxhojmë llafe, fjalosemi, kritikojmë e s’pajtohemi me referendumin në Maqedoni. Se di pse mbytemi e shkrujmë kundër referendumit kur s’na degjon...

Fatlum Rushiti: Integriteti territorial i Dardanisë është i pa prekshëm dhe i shenjtë për...

Lideri i Lobit Botëror Shqiptar, Fatlum Rushiti ka deklaruar për Dallas Morning News që integriteti territorial i Republikës së Kosovës është i pa prekshëm...

Referendumi dhe shqiptarët

Si po shkojmë në NATO dhe BE?! Si shqiptarë?! Si mundet të shkojmë si të tillë ku ende nuk e kemi të përcaktuar pozicionin...

Kim Mehmeti shpërthen ndaj Ramës: I dështuar dhe i lig, politikan të cilit nuk...

Kim Mehmeti është i njohur si shkrimtar, romancier, tregimtar, eseist, publicist dhe përkthyes nga gjuha maqedonase në gjuhën shqipe dhe anasjelltas. Ai është një...

SHOWBIZ

LIFESTYLE

SHËNDETI

KURIOZITETE