10 treshet më të mira në histori të futbollit

​Në 60 vitet e fundit kemi parë treshe të jashtëzakonshme në futboll, të cilat kanë arritur të fitojnë shumë tituj

Sonte rikthehet Liga e Kampionëve, me dy përballje mjaftë interesante, ku takohen Basel – Manchester City dhe Juventus – Tottenham.

France Football ka përzgjedhur 10 treshet më të mira në histori të futbollit në këtë garë, duke filluar nga treshja e Real Madridit Di Stéfano-Puskas-Gento deri tek te treshja e fundit e po kësaj skuadre Bale-Benzema-Cristiano.

Më poshtë janë 10 treshet më të mira:

1 Di Stéfano-Puskas-Gento, Real Madrid 1960

2 Messi-Neymar-Suárez, Barcelona 2015

3 Cristiano-Rooney-Tévez, Manchester United 2008

4 Cruyff-Keizer-Rep, Ajax 1973

5 Bale-Benzema-Cristiano, Real Madrid 2014-2016

6 Messi-Henry-Etoo, Barcelona 2009

7 Müller-Hoeness-Rummenigge, Bayern 1976

8 Del Piero-Vialli-Ravanelli,  Juventus 1996

9 Eusebio-José Aguas-José Augusto, Benfica 1962

10 Völler-Boksic-Pelé, Marseilla 1993

SHPËRNDAJE