Arsenali i Xhakes dhe Mustafit në gjysmëfinale të Europa Ligës (VIDEO)

Arsenali ka kaluar në gjysmëfinale të Europa Ligës pasi eliminoi CSKA’në e Moskës me rezultat të përgjithshëm 6-3

Arsenali i Granit Xhakës dhe Shkodran Mustafit ka kaluar në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve.

Pjesa e parë ishte shumë më e mirë për vendasit të cilët shënuan golin e epërsisë në minutën e 39 me anë të Chalov.

Edhe pjesa e dytë fillojë më mirë për rusët ku Nababkin shënoi në minutën e 50’të.

Arsenal mandej kërkojë më shumë nga loja e tyre dhe në momentin më të duhur në skenë doli Ëelbeck, i cili shënoi golin e qetësisë për Arsenalin në minutën e 75’të.

Kur ndeshja po shkonte drejt përfundimit, Ramsey shënon golin e barazimit të Arsenalit, për t’ia siguruar kualifikimin në gjysmëfinale.

SHPËRNDAJE