Tortë e mbushur me pjeshkë

Kjo është koha më e përshtatshme për të përgatitur këtë tortë pasi pjeshkët janë në kohën e tyre më të mirë. Përbërsit për 8...

Ju largon urinë pa ju dhënë kalori, receta e akullores për pasditet e ngrohta

Adda’s All në propozimet e saj na ka sjellë këtë recetë që nuk kërkon asnjë mjeshtëri gatimi, por duket shumë e shijshme dhe ka...

Ju largon urinë pa ju dhënë kalori, receta e akullores për pasditet e ngrohta

Adda’s All në propozimet e saj na ka sjellë këtë recetë që nuk kërkon asnjë mjeshtëri gatimi, por duket shumë e shijshme dhe ka...

Vjen në treg kafja e parë pa ngjyrë

Mund të jetë e vështirë që të zgjohemi në mëngjes pa një kafe në dorë, por të gjithë shqetësohen për shenjat në dhëmbët e...

Tortë e mrekullueshme për vetëm 15 minuta: Ëmbëlsirë çokollate pa qumësht dhe vezë! (Video)

Për të gatuar këtë tortë nuk keni nevojë të shpenzoni shumë para, sepse për të nuk ka nevojë as për vezë as për qumësht,...

New York Times zbulon traditën e kuzhinës shqiptare

Ushqimi i Ballkanit po del në një skenë më të gjerë. Nga Nju Jorku në Londër shumë shefa guzhine, përfshi Xhejmi Oliver, i kanë...

Bukë mëngjesi

Një recetë e thjeshtë dhe e shijshme për mëngjes. Piqen shumë shpejt. Mund t’i merrni dhe me vete në punë. Përbërësit 2 gota qumësht 1 gotë vaj...

Ëmbëlsira më e shëndetshme në botë ka vetëm dy përbërës

Pos që është shumë e shijshme, kjo ëmbëlsirë është shumë e shëndetshme. Kjo recetë është edhe një dëshmi se gjërat më të mira në të...

Gurabija me çokollatë

Përbërësit   125 gr gjalpë ose margarinë   gjysme gote vaj vegjetal   1.5 gote te cajit sheqer pluhur   1 vezë   1 luge te gjelles nisheste gruri   1 luge te cajit Pluhur pjekje   1...

Sheqerpare laramane

Përbërësit   2 vezë   1 filgjan I kafes turke sheqer   2 filgjan vaj   300 gr miell   2 luge kokos   1 pluhur për pjekje   2 vezë   1 filgjan I kafes turke sheqer   2 filgjan vaj   2...

Postimet e fundit