Torte me biskota

Përbërësit 3 çokollatë 2 krem qumeshti 1 Tako te gatshme 11 biskota Pettit PËRMBI karamel ose sos i çokollatës qumësht lajthi Hapat 1 Kremin e ngrohim ne nje tenxhere dhe kur fillon të vlojë ia...

Byrek role me hithra dhe djathë të bardhë

1 pako me peta byreku 300 gr. djathë të bardhë 700 gr. hithra 2 lugë miell 1 vezë gjysëm gote qumësht 1 lugë të vogël kripë pak piper të zi pak majdanoz 3-4...

Kifle me shije kanelle, recetë e shpejtë për këtë të diele (Video)

“Te Linda” sot ju sjell një recetë të shpejtë për këtë të diele, kifle me shije kanelle. Për të përgatitur këtë recetë, ju nevojitet: 400 gr...

Sot është e shtunë, gatuani pite të lëngshme dhe të shijshme

Ju nevojiten: ▪ 4 – 5 kungulleshka të madhësisë mesatare, ▪ 5 vezë, ▪ 2 lugë supe miell, ▪ 10 lugë supe grizë, ▪ 1 qese e vogël tharmë...

Edhe kjo ndodhi: Zbulohet ëmbëlsira e parë me keçap

Keçapi shkon me pothuajse gjithçka dhe për këtë arsye është shumë i preferuar në të gjithë botën. Tashmë, duket se kjo salcë do të përdoret...

Sheqerpare speciale

Për 30 copë: - Miell 1 kg - Gjalpë të tretur ose Vital 600 gr - Sheqer 350-400...

Mëngjesi është i lezetshëm vetëm me reçel nga mjedra

Përbërësit: • 2 kg mjedra • 1 kg sheqer • 1 limon Përgatitja: 2 kg mjedra i hidhni në kullore dhe i lani, duke e fundosur kulloren në ujë...

Gatuani pallaçinka me dy përbërës

Përbërësit 20gr djathë kremoz 4 vezë sheqer vanile sipas dëshirës Hapat Përzieni vezët dhe djathin krem në blender. Nëse nuk keni blender, mund të përdorni mikserin. Përbërja patjetër duhet të...

Jemi në kohën e gështenjave, ja si mund t’i gatuajmë?!

Gështenjat janë kaq të mira sa është vërtetë keq që kemi mundësi t’i shijojmë vetëm në një kohë të shkurtër të vitit. Me guidën...

Pogaçe me djath, do ta pëlqejnë edhe fëmijët tuaj (Video)

Përgatisni këtë pogaçe shumë të shijshme, të cilën ju dhe fëmijët tuaj do ta pëlqeni. Ndoshta nuk keni dëgjuar për pogaçet me djath, andaj...

Postimet e fundit