Komposto qershie me limon

Nëse edhe juve ju pëlqen shumë akullorja e shoqëruar me komposto apo reçel qershie, tani jeni në kohën më të mirë për ta përgatitur...

Duhet t’i provoni! Biskota me tre përbërës, për vetëm 15 minuta

Janë të shijshme, të shkrifëta dhe shumë të thjeshta për t’u përgatitur, pasi kërkojnë vetëm tri përbërës.  Përbërësit:   1 filxhan çokokrem 1 filxhan miell 1 vezë Përgatitja: Në një enë...

Receta për përgatitjen e tullumbave

Përbërësit: * 9 filxhan kafeje ujë, * 1 filxhan kafeje vaj, * një majë thike kripë, * 7 filxhan kafeje miell, * 3 filxhanë kafeje niseshte, * 1 pluhur paste, *...

Puding me vezë, ëmbëlsirë dietike pa miell

Kur ndjek një dietë dobësimi, është e rëndësishme që të kënaqësh qiellzën. Për këtë ju vijnë në ndihmë substancat që kanë shije të mrekullueshme,...

‘Mafina’ me banane

Provoni këtë recetë dhe do ngeleni të kënaqur nga shija e saj. Përbërësit: ▪ 3 banane të shtypura ▪ 2 ve ▪ Gjysmë gote qumësht ▪ 1 grusht me...

ËMBËLSIRA IDEALE: Gatuani tortën e shijshme nga bananet dhe biskotat! Shumë e lehtë!

Përbërësit:   – 450 g biskota të bluara, – 250 g arra të bluara, – 1,5 kg banane, – 4 të verdhët të vezëve, – 250 g sheqer pluhur, – 250...

Pogaçe të vogla të shqyera: Receta e harruar e gjysheve po ngazëllen!

Brumë shumë i shijshëm të cilin mundeni ta hani me yndyrë të preferuar. Përbërësit: ▪ 500 g miell, ▪ 1 tharmë, ▪ 1 vezë, ▪ 2 lugë sheqer, ▪ 300...

Lexojeni këtë, para se të përzieni Red Bull me vodka

Për vite të tëra, doktorët kanë paralajmëruar për rreziqet e përzierjes së alkoolit me pijet që kanë kafeinë. Një nga pijet më të famshme është...

Byrek me suxhuk

Përbërësit 1 luge te gjelles vaj vegjetal 1 qepë 1 patate 3-4 petë 450 gr Suxhuk 1 të bardhë të vezës Hapat 1 Furrën e ndezim në temperaturë 180 gradë celsius, qepën, patatet...

Bukё e mbushur me kaçkavall dhe qepё tё njoma, do tё dashuroheni pas saj

Ёshtё receta ideale qё mund tё pёrgatisni, nё vend tё bukёs ose si njё meze qё do tё shoqёrojё mesditёn si dhe pasditet tuaja....

Postimet e fundit