Kjo është ajo që ndodh kur dikush jua thyen zemrën

Kushdo që është braktisur nga personi i zemrës e kupton ndjenjën që duket thuajse dikush ju ka goditur në zemër. Është ajo lloj ndjenje që...

Nuk duhet t’ju kalojë jeta pa bërë këto 5 gabime!

Koha kalon dhe jeta ndonjëherë kërkon një proces eksperimentimi për të zbuluar veten, edhe pse mund të dështoni të arrini diçka ose edhe ta...

Cila është pesha ideale sipas formës së trupit, gjatësisë dhe moshës

Pesha trupore nuk përcaktohet vetëm nga ajo çka ne hamë, por nga një sërë faktorësh si stili i jetesës, metabolizmi, gjenet etj. Ndonës problemet...

Nëse i dashuri yt ka këto 6 karakteristika mos u marto me të, bëje...

Njeriu perfekt nuk ekziston, por edhe sikur të ekzistonte ti ndoshta nuk do ta doje. Ne dashurohemi me njerëzit që janë një paketë virtytesh...

Këto duhet t’i dini patjetër për ditën e librit (Video)

Dita botërore e librit është event i cili organizohet çdo 23 Prill. E organizuar nga UNESCO, promovon leximin, publikimin dhe të drejtën e autorit.   Lidhja...

Studiuesit suedez zbulojnë se numri i këpucës tregon edhe jetëgjatësinë e njeriut

Numri i këpucës tregon edhe jetëgjatësinë e njeriut. Kjo është teoria e fundit sipas disa studiuesve suedezë. Studimet në këtë drejtim kanë filluar që në...

Femra, ky është trendi i sandaleve për këtë vit (FOTO)

Një sezon tjetër, një grumbull tjetër i këpucëve. Mbase ka ardhur koha t’i largoni çizmet nga raftet tuaja. Sipas revistës Elle.com, ku për çdo vit...

A je ti me depresion?

Nëse i referohemi ekspertëve të psikologjisë për domethënien e depresionit, ata të thonë se është një gjendje shpirtërore patologjike e njeriut, që shfaqet me...

Gazetari i njohur shqiptar bashkon gruan me ish-gruan (FOTO)

Gazetari dhe analisti i njohur Andi Bejtja ka publikuar në llogarinë e tij në Facebook, një foto mjaft domethënëse e të veçantë. Ai shihet i...

Koreja e Veriut lejon vetëm 15 modele flokësh (FOTO)

Koreanoveriorët kanë vetëm 15 opsione kur ata dëshirojnë që të prejnë flokët, transmeton Klan Kosova. Ka vetëm disa modele të lejuar flokësh për burrat dhe...

Postimet e fundit