Të qeshim apo të qajmë? Pamje që tregojnë njerëzit, në disa momente vërtet të...

Nëse ju duket sikur në jetën tuaj nuk keni fat, mendoni se dikush, diku ka një ditë shumë më të keqe se ti. Siç tregojnë...

Një gjirafë përpiqet të luftojë kundër dy luanëve të uritur – por dështon (Foto)

Këto fotografi të mahnitshme tregojnë dy luanë që po tentojnë për të rrëzuar në tokë një gjirafë, shkruajnë mediat e huaja. Sipas mediave të huaja,...

Mori motosharrën në dorë dhe nga druri realizoi portretin e Elvis Presley (Video)

Keni pasur rastin të shihni shumë njerëz duke bërë gjëra të bukura në dru, por ky burrë vërtet është i jashtëzakonshëm. Ai shfaqi talentin e...

“Betejë për jetë a vdekje” në mes të hardhucës dhe gjarprit – nuk fiton...

Një emigrant britanik i ka dhënë një ndihmë një hardhuce pasi ishte “kapur” në një betejë me një gjarpër. Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi,...

Kuzhinieri amator tregon desertin e shëmtuar, që ngjanë më shumë me një gjellë (Foto)

Është postuar në rrjetin social Reddit, fotografia e një ushqimi të çuditshëm, të cilin e ka përgatitur një kuzhinier amator. Imazhi është shpërndarë më se...

Ky fshat në Zvicër ofron 70 mijë franga për të huajt që janë të...

Banorët e Albinen, një fshat i vogël zviceran pranë Leukerbad në kantonin e Valais, do të votojnë më 30 nëntor mbi një politikë të...

Kryhet transplantimi i parë i kokës në trupin e njeriut të vdekur, synohet të...

Shkencëtarët kanë kryer me sukses transplantimin e kokës në kufomë dhe janë të gatshëm një gjë të tillë ta bëjnë edhe te personat e...

Momenti i shembjes së një nga stadiumet më të mëdha në SHBA, për vetëm...

Një nga stadiumet më të mëdha të mbyllura në SHBA është shembur të hënën, dhe ky moment është filmuar nga kamerat e medieve prestigjioze...

Këto janë shtetet më të sigurta dhe më të rrezikshme në botë (Foto)

Në shoqërinë moderne, ne duhet t’i konsiderojmë faktorët e rrezikut dhe të sigurisë të shteteve të caktuara para se të vendosim cilin shtet ta...

Peshkaqenët e mbytur shfaqen mbi ujë me plagë të njëjta (Video)

Pesë peshkaqenët e bardhë janë gjetur të vrarë, por ajo qfarë është interesant se kishin plagë të njëjta. Peshkaqenët kishin plagë të njëjta, në bisht...

Postimet e fundit