Arsyeja pse uraganët vdekjeprurës kanë emra femrash

Uraganët me emra femërorë janë më vdekjeprurës sesa stuhitë që iu janë dhënë nofka mashkullore, sepse njerëzit i marrin ato më pak seriozisht, thotë...

Pse Putini gjatë ecjes nuk e lëvizë krahun e djathtë, zbulohet arsyeja

ladimir Putin është President i Federatës Ruse që prej 7 majit 2012. Para se të ngjitej në hierarkinë politike, Putin kishte qenë anëtar dhe...

Përse klikojmë dhe lexojmë lajme të tmerrshme

Eshtë e nevojshme nga pikëpamja evolucionare Truri ynë është i programuar për të identifikuar kërcënimet. Titujt negativë u bien këmbanave të alarmit në amigdalën tonë,...

Gruaja më thonjtë më të gjatë në botë, të gjithë po e pyesin se...

Një grua nga Teksasi ka thonjtë më të gjatë në botë, të cilët janë hiq më pak se 5.5 metra. Ayanna Williams jeton në Houston...

Alarmon NASA, nën këmbët tona gjendet një “supervullkan” i cili rrezikon njerëzimin (FOTO)

Kur bëhet fjalë për kërcënime apo ngjarje katastrofike mendja na shkon tek Lufta e tretë botërore. Por sipas NASA-s, ka diçka shumë se kaq dhe...

Sa kushton prerja e flokëve nëpër botë? Zvicra do ju habisë

Nëse keni në plan të prisni flokët, Zvicra nuk është vendi që duhet ta bëni këtë. Në një analizë të bërë nga “BusinessInsider” në lidhje...

Ngjanë shumë me Ajnshtajnin, mahi në internet se gjeniu është kthyer për një teori...

Është hedhur në internet një fotografi, ku shfaqet një burrë që ngjanë shumë me shkencëtarin Albert Ajnshtajn. Megjithëse nuk dihet se ku është realizuar, krahasimi...

E pabesueshme, vajza gjen binjaken e saj pasi e kërkonte prej 5 vjetësh në...

Një legjendë metropolitane thotë që të gjithë e kemi një sozi nëpër botë. Eva Casando, një fotografe profesioniste nga Madridi, ka gjetur “binjaken” e saj...

“Coca-Cola” ofron 1 milion dollarë për atë që do i zgjidhë këtë problem

Për më shumë se një shekull, ajo ka qenë lider në treg në fushën e pijeve me sheqer, por Coca-Cola tashmë duhet të kujdeset,...

Fëmijët e dytë janë më problematikët

Sipas studimeve fëmijët e parë në familje janë më të zgjuarit. Po të tjerët, çfarë karakteristikash kanë? Një studim i ri tregon se fëmijët...

Postimet e fundit