Disponimi i keq përmirëson suksesin akademik të nxënësve

Për disa, fillimi i dhjetorit shënon fillimin e kohës më të mrekullueshme të vitit. Por, për shumicën e studentëve të universitetit, javët që vijnë...

Kjo është gjëja më e keqe për t’u ngrënë në mëngjes, sipas një trajneri...

Të gjithë e dimë tashmë që mëngjesi është vakti më i rëndësishëm i ditës dhe ndoshta jeni të kënaqur që bëni pjesë tek njerëzit...

Neuroshkencëtarët :Ja cila është kënga më relaksuese në botë(video)

Muzika gjithmonë është ndër lidhur me relaksim, lumturi dhe qetësi apo paqe. Por, së fundmi neuroshkencëtarët e Britanisë së Madhe besohet të kenë zbuluar një...
7769360-19-1477346042-650-e4eb50a7f5-1479892217

Kur arti tejkalon “limitet” (FOTO)

        Tejkalojnë limitet. Janë balerinë profesionistë. Fotografi Vadim Stein ka bërë mrekulli, derisa ka fotografuar ata. Madje trupat e tyre janë të vërtetë, ndonëse duken si skulptura, transmeton...

Burri “ecën mbi ujë”, duke shfrytëzuar fenomenin e rrallë natyror (Foto/Video)

Burri nga Michigan Andre Poineau është fotografuar (siç duket në pamje të parë) duke ecur mbi ujë pranë shtëpisë së tij, përgjatë brigjeve të...

Kjo është arsyeja përse civilizimet e lashta i kanë ndërtuar piramidat

Kjo është arsyeja përse civilizimet e lashta i kanë ndërtuar piramidat Autori: Lajmi.net Fun, Kuriozitete11:44, 14 November 2017 Një studiues që ka kaluar vite duke studiuar...

Zieni lëkurat e bananeve, ja çfarë përfitime kanë për organizmin tuaj

A e dinit faktin se rreth 50% të përfitimeve të bananes vijnë nga lëkura e saj? Pasi të shikoni përfitimet që sjell lëkura e...

Sytë e kësaj vajze rrjedhin gjak në vend të lotëve! (Video)

Për dy vjet, kjo vajzë ka nxjerrë gjak nga koka, sytë dhe duart, një gjendje mjekësore e pashpjegueshme. Disa kanë menduar se ajo është e...

Filmohet krijesa misterioze, debate se çfarë është…

Një aparat fotografik ka kapur një imazh jo fort të zakontë, duke shkaktuar debate nëse krijesa është një nga kafshët e zhdukura të Australisë,...

A ekziston vampiri brenda jush? zgjidheni testin dhe kuptojeni

Çfarë do të ndodhë nëse ju do ta vidhni energjinë? Psikologia amerikane, Judith Orloff thotë se secili është nga pak vampir, sidomos kur është...

Postimet e fundit