Ali Ahmeti i siguroi rrogë Tarçullovskit, ndërsa refuzoj kërkesën e Sopotasve për dëmshpërblim

Shkruan Albrim Hoxha Kriminelit të luftës, që vrau shqiptarë të pafajshëm, civilë, pleq e fëmijë, Johan Tarçullovskit, Ali Ahmeti i siguroi rrogë mujore prej 5...

Reagim: Ministria e Drejtësisë dhe Qeveria urgjentisht tua kompensoj dëmshpërblimin ish të burgosurve te...

Të burgosurit e Rastit të Sopotit, nuk kanë me as jetë e as shpresë të enden labirinteve te Gjyqeve për ta kërkuar dëmshpërblimin, atyre...

Fillon përkeqësimi i motit në Shkup (Video)

Filluan ndryshimet e motit të paralajmëruara nga DPHM me erëra të përforcuara si dhe me rënje të temperaturave.Temperatura ditore në pjesën më të madhe...

Gjykatësi që ka marrë urdhra politike, gati katër vite e mban peng ankesën e...

Gjykata Supreme e Maqedonisë vazhdon të mos e marrë parasysh, ankesën për lëndën e Naser Eshtrefit, të dënuarit për vrasjen e maturantit Angell Petkovski...

Ziadin Sela: Drejtësi për Sopotin, përgjegjësi për montuesit, dëmshpërblim për vuajtjet!

I menjëhereshëm ka qenë reagimi i liderit të ASH, Ziadin Sela, pas informacioneve se Ministria e Drejtësisë është përgjigjur negativisht kërkesës së ish të...

Prej nesër moti i ftohtë, temperaturat në zero gradë

Prej nesër temperaturat në Maqedoni do të ulen për 10 deri 15 celsius, ndërsa nga e mërkura në mëngjes temperaturat e mëngjesit do të...

Taravari mori pjesë në “Stafetën e Barazisë”

Komuna e Gostivarit në bashkëpunim me organizatat joqeveritare “Bashkarisht mundemi” nga Gostivari, “Vera” nga Strumica dhe Qendra e resurseve të Prindërve të fëmijëve me...

Ministri Dimitrov: Nuk më ka befasuar Ivanovi, sepse kërkon mosdënim të kriminelëve

Qëndrimi i presidentit të Maqedonisë, Gjorge Ivanov se: “Nuk do të votoj në referendum”, nuk e ka befasuar ministrin e Punëve të Jashtme,...

“Bombë” e re: Protugjer: Jepi Kires të dhëna për ciganët, sot të mbaroni me...

Në Gjykatën Penale të Shkupit, sot është dëgjuar “bombë” e re si dëshmi për rastin “Titanik”, që ka të bëjë me manipulime zgjedhore në...

Ivanov: Nuk frikësohem dhe as turpërohem ta them se jam nga ‘Republika e Maqedonisë’

Presidenti i Maqedonisë Gjorge Ivanov, gjatë qëndrimit të tij në Shtetet e Bashkuara eë Amerikës ka realizuar vizitë në Kishën Ortodokse Maqedonase në Detroit....

Postimet e fundit