Aliu pyet Grubin pse nuk iku taksa radio-difuzive gjatë një dekade

Shkruan Qenan Aliu …Artan Grubi si duket po ,,egzalltohet,, me pikat e programeve të huaja. I është bërë opsesion fjala IK. Së pari u mundua...

Kë do votojnë shqiptarët për kreun e Qytetit të Shkupit

Gara për kreun e Qytetit të Shkupit, si duket në këto zgjedhje lokale do të jetë e fortë. Shqiptarët si duket do t'i kenë...

Spasovski: Fokusi i MPB-së, sigurimi i votës pa presion

Gjatë periudhës së zgjedhjeve lokale, fokusi i Ministrisë së Punëve të Brendshme do të jetë sigurimi i votës pa presion, tha Ministri i Brendshëm...

Zaev gënjeu: Nuk kishte asnjë takim me Trump, vetëm një shtrëngim duarsh (VIDEO/FOTO)

“Në Nju Jork jam për Asamblenë e Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara. Në takimin me Presidentin Donald J. Trump, theksova mbështetjen për nismën e...

Lajm shumë i keq për VMRO-në dhe BDI-në para zgjedhjeve lokale (Dokument)

Anketa e fundit e Institutit Amerikan Ndërkombëtar (IRI) sjell një lajm shumë të keq për partnerët e deridjeshëm, VMRO-DPMNE dhe BDI. Sipas rezultateve të...

Ohër: Dy nxënëse përjashtohen nga shkolla për shkak të shamisë, reagon Memeti

Avokati i Popullit e ka dënuar ashpër procedurën e Ministrisë së Arsimit, e cila me shkresën e dërguar, ia ka mundësuar drejtorit të shkollës...

Vdiq gazetari nga Gostivari

Sot, në Gostivar, pas një sëmundje disavjeçare, në moshën 71 vjeçare, ndërroi jetë Ferit Fejzullahu, arsimtar i dikurshëm, gazetar, kryeredaktor dhe redaktor shumëvjeçar në...

Rritet besimi i qytetarëve të Maqedonisë te Amerika, përgjysmohet besimi te Rusia (Dokument)

Në mega-anketën e realizuar nga Instituti Republikan Amerikan (IRI) është përfshirë edhe pyetja “Cili shtet mendoni se i ndihmon më së shumti Maqedonisë?”. Te përgjigjet...

Nuk do të ketë më taksë radiodifuzive ,,FAZLLA,, për Servisin Publik!

Shkruan Qenan Aliu SOT, Parlamenti Ndryshoi dhe plotësoi Ligjitn përkatës , qytetarët u liruan nga pagesa e taksës radio-difuzive e cila inkasohej në mënyrë të...

Rebelohen studentët e UNT-së: Çka kërkon shefi i shtabit zgjedhor të BDI-së në Universitetin...

Sot në hapësirat e rektoratit të Universitetit “Nënë Tereza” në Shkup u mbajt ceremonia e fillimit të vitit të ri akademik 2017/18. Në këtë ceremoni,...

Postimet e fundit