Zyrtare: “Arena Kombëtare” humb garën, UEFA Super Cup zhvillohet në këtë stadium (Foto)

Shtëpia më e madhe e futbollit në Europë, UEFA ka vendosur që finalja e Super Kupës për vitin 2020 të zhvillohet në Portugali, në...

Zaev: Rroga mesatare 500 euro deri në fund të 2019-s

Ekonomia ishte tema qendrore e duelit të parë mes liderëve të LSDM-së dhe VMRO-së, Zoran Zaev dhe Hristian Mickovski. Në rreth 1 orë e gjysmë,...

Sinani: Duhet të dënohen edhe bashkëpunëtorët shqiptarë të Gruevskit, dihen me emra e mbiemra...

“Do të duhet të dënohen edhe njerëzit nga pala shqiptare, të cilët e kanë kriminalizuar popullin shqiptarë. Pas atij patriotizmi të rrejshëm ne duhet...

Lajmet e rrejshme kanë prekur edhe krerët e partive më të mëdha në vend

Lajmet e rrejshme kanë prekur edhe krerët e partive më të mëdha në vend. Në duelin e mbrëmshëm Zaev-Mickoski, ky i fundit akuzoi kryeministrin se...

Në kongresin e ardhshëm BDI e ndryshon emrin, bëhet Bashkimi Demokratik i Ilindenit!

KONGRESI I BDI-SE DHE DUI..! Ne Kongersin e rradhes, qe pritet te mbahet shume shpejt, BDI (DUI) do te pesoje ndryshime te vogla ne pamje,...

Dënimi për Mercedes-in: Gruevskin e shpëton imuniteti, por…

Edhe pse Gjykata Penale e dënoi me dy vjet burg për korrupsion në rastin “Tanku”, ish -kryeministrin Nikolla Gruevski e shpëtoi nga prangat imuniteti...

“Bomba” për skenarin serb në Maqedoni, biseda e përgjuar se çfarë bënte agjenti i...

Asnjëherë nuk u hetua involvimi i shërbimit sekret serb në ngjarjet e 27 prillit në Kuvendin e Maqedonisë. Një hulumtim nga portali investigativ Krik.rs...

Haraçinë, prishet fejesa, plagoset 31-vjeçari

Një person është plagosur me armë zjarri gjatë ditës së djeshme në Haraçinë. Bëhet fjalë për 31-vjeçarin A.S i cili është plagosur në pjesën...

Nota për duelin me Zaevin: Mickoski si kopja e Gruevskit

Dueli televiziv ndërmjet kryeministrit të Maqedonisë, Zoran Zaev dhe liderit të VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski ka nxitur reagime të shumta në opinion. Lëndë e vlerësimit...

Maqedonia dhe Shqipëria me paga më të ulta në rajon

Shtetasi e Maqedonisë dhe të Shqipërisë marrin paga më të ulta në rajon, theksohet në raportin e Qendrës hulumtuese “Demostat”. Me pagë mesatare prej 383...

Postimet e fundit