A do ta ndalë Brukseli Budapestin?

Grindja mes BE-së dhe Hungarisë për ligjin e ri për arsimin e lartë ka hyrë në një kategori të re. BE-ja nis procesin. Kryeministri...

Në Norvegji cigaret më shtrenjtë, Maqedonia në mes

Cigaret më të lira në Evropë mund të blihen në Kazakistan, ku një pako “Marlboro” kushton vetëm 1 euro. Edhe cigaret e tjera, si...

Në Turqi nga detyra janë larguar përkohësisht 9.103 policë për lidhje me tentativën për...

Në Turqi nga detyra përkohësisht janë larguar 9.103 nëpunës policorë, lajmëroi sot televizioni Si-En-En-turk, cituar nga mediat britanike. Masa është pjesë e hetimit për lidhjet...

Venezuela izolohet nga fqinjët

Venezuela do të tërhiqet nga Organizata e Shteteve Amerikane (OAS) pasi akuzoi këtë grup se po ndërhyn në çështjet e saj të brendshme. Qeveria venezueliane...

Koreja Veriore: Luftës së plotë me SHBA-në i përgjigjemi me luftë bërthamore

Misioni i Koresë Veriore panë Kombeve të Bashkuara kumtoi se Pheniani ndaj një lufte të plotë me SHBA-në do të reagojë me ushtri bërthamore. Koreja...

Nihuni me ‘Qytetin e verdhë’ të Izmal

Izmal është qyteti më i vjetër kolonial në Jukatan dhe njihet ndryshe si ‘Qyteti i verdhë’ sepse të gjitha ndërtesat e tij janë të...

Autoritetet turke pezullojnë nga detyra 9103 policë

Autoritetet turke kanë pezulluar sonte nga detyra 9103 policë, për siç thuhet si të dyshuar për lidhje me rrjetin e Imam Fetullah Gylen, të...

Serbët bëjnë ‘zbulimin’ e vitit: Ideja e ‘Shqipërisë së Madhe’ rrjedh nga gruaja e...

Mediat serbe po vazhdojnë të merren me deklaratat e liderëve shqiptarë për ‘Shqipërinë e Madhe’. Këtë herë ‘Sputniku’ serb shkruan se ideja e ‘Shqipërisë së...

Kreu i ushtrisë ruse në panik: NATO po krijon armatë të re afër nesh

Shefi i Shtabit të Përgjithshëm të Forcave të Armatosura ruse, Valery Gerasimov ka thënë se NATO është duke forcuar infrastrukturën ushtarake përgjatë kufirit me...

Erdogan thotë se Turqia do ta rishqyrtojë qëndrimin e saj në Evropë

Presidenti i Turqisë, Rexhep Tayip Erdogan ka thënë të martën për Reuters, se shteti i Turqisë do ta rishqyrtojë qëndrimin për anëtarësim në Bashkimin...

Postimet e fundit