SHBA – Spicer mohon përçarjet brenda Shtëpisë së Bardhë

Ish-zëdhënësi i Shtëpisë së Bardhë, Sean Spicer, ka mohuar zërat për një përçarja të mundshme në administratën e Presidentit, Donald Trump, ndërsa ka deklaruar...

Pas Greqisë dhe Turqisë, një tërmet i fuqishëm godet Italinë

Ditën e djeshme Greqia dhe Turqia janë prekur nga tërmete të fuqishëm, të cilët kanë shkaktuar mbi 100 të plagosur. Pas lëkundjeve të djeshme,...

16 policë afganë të vdekur pas një sulmi ajror të SHBA-ve

16 policë afganë kanë mbetur të vdekur pas një sulmi ajror të SHBA-ve në krahinën jugore të Helmand. Sulmi ndodhi pasi forcat afgane të sigurisë...

Kjo është zëdhënësja e re e Shtëpisë së Bardhë

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump njoftoi se Zëdhënësi i Shtëpisë së Bardhë Sean Spicer ka paraqitur dorëheqjen dhe se këtë...

Detaje shumë pikante nga intervista e The Donald për “New York Times”

Pesëdhjetë minuta intervistë “blockbuster” për “New York Times”: përse Donald Trump i dha një intervistë të përditshmes që e quan “Fake News Joke”? Ekspertët...

Sezoni i ri në La Liga, ja më ke debutojnë Reali e Barça

Liga spanjolle ka përcaktuar kalendarin e sezonit 2017/2018 që do të nisë në datën 19-20 gusht. Skuadra kampione e vendit Iberik do të nisë...

Jep dorëheqjen zëdhënësi i Shtëpisë së Bardhë

Zëdhënësi i Shtëpisë së Bardhë, Sean Spicer dha dorëheqjen në formë protestë kundër ndryshimeve në ekipin e komunikimit. Sipas mediave amerikane, Spicer la detyrën pasi...

Anijet kineze, në Rusi për stërvitjen e përbashkët ushtarake

Anije të flotës kineze janë bashkuar këtë të premte me ato ruse në portin e Kaliningradit, për një stërvitje të përbashkët në detin Baltik...

Erdogan-Gjermanisë: Nuk jeni aq të fortë sa të na trembni

Pas vendimit të Gjermanisë për të ndërprerë projektet e armatimit për Turqinë, ka reaguar Presidenti Erdogan, i ka kërkuar nga Gjermania të tërhiqet nga...

SHBA u ndalon amerikanëve vizitën në Korenë V.

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë konfirmuar se do të ndalojnë udhëtimin e shtetasve amerikanë drejt Koresë së Veriut. Ky vendim vjen pas vdekjes së...

Postimet e fundit