Një e vdekur dhe dhjetëra të lënduar nga stuhia në Rusi

Moska është goditur sot nga një stuhi e fuqishme. Sipas njoftimeve të para, një vajzë ka humbur jetën dhe disa te tjerë janë lënduar. “Sipas informacioneve...

Cili është më i fuqishëm F-35 apo SU-35 do të habiteni paksa nga rezultati!...

Ndërsa Lockheed Martin ka ndërtuar luftëtarin F-35, është planifikuar të bëhet shtyllë e flotës luftarake taktike të SHBA-ve. Ndërsa të gjitha qeveritë mund të përballojnë...

Këto fotografi të refugjatëve myslimanë ia fituan Çmimin Pulitzer, Reutersit

Reuters ka fituar dy Çmime Pulitzer për raportim ndërkombëtar dhe fotografi. Pulitzer, çmimi më prestigjioz në gazetarinë amerikane, njohu Reuters në raportimin ndërkombëtar për ekspozim...

Lufta tregtare temë kryesore në takimin pranveror të Fondit Monetar dhe Bankës Botërore

Nga Siria te mediet sociale, udhëheqësit e botës kanë shumë çështje urgjente për të diskutuar gjatë mbledhjeve të tyre ndërkombëtare. Por mendohet se kërcënimi...

Koreja Veriore shpall strategji të reja për vendin

Pheniani ka shpallur një kurs të ri strategjik për vendin, duke njoftuar pezullimin e të gjitha testeve bërthamore dhe balistike. Vendimi ka ardhur në prag...

Çmimet e naftës shënuan rënie

Treguesit referencë për naftën e papërpunuar europiane, Brent ranë me 10 cent dhe u tregtuan me 73.68 dollarë për fuçi. Treguesit referencë për naftën e...

Deutsche Bank transferon gabimisht në një llogari 28 miliardë euro

 Banka më e madhe gjermane, “Deutsche Bank” transferoi gabimisht 28 miliardë euro në një transaksion të bërë para Pashkëve, konfirmoi sot banka. “Banka i dërgoi...

Partia Demokratike në SHBA padit Rusinë dhe fushatën e Trumpit

Partia Demokratike në Shtetet e Bashkuara ngriti padi kundër Qeverisë ruse, fushatës zgjedhore të presidentit amerikan, Donald Trump, dhe organizatës WikiLeaks, duke i akuzuar...

Grupi Eta në pragë të shpërbërjes, kërkon falje për vrasjet

Organizata e armatosur baske, Eta, u kërkoi falje viktimave të konfliktit për pavarësi, pak ditë para se të shpallë shpërbërjen. Grupi kërkoi “falje” për vrasjen...

Piloti i dehur ngre në ajër avionin me 300 pasagjerë, veprimi i stjuardesave shmang...

Autoritetet britanike kanë arrestuar duke i vendosur prangat në avion një piloti 49 vjeçari, i cili nisi punën e saj duke qenë i dehur. Gjithçka...

Postimet e fundit