Shkon në 26 numri i të vdekurve në Egjipt

Zyrtarë të Egjiptit kanë bërë me dije se ka shkuar në 26 numri i të vdekurve si pasojë e shpërthimit në Egjipt, ndërsa 25...

Gjermania u pret shpresat emigrantëve, për shumë vite nuk do të gjejnë punë

Fluksi i madh i refugjatëve që ka mbërritur kohët e fundit në shtetin gjermen rrezikon të mbetet pa punë. Sipas të dhënave, bëhet e...

Masat e Shërbimit Sekret të SHBA-së, ja cfarë telefoni do të përdore Trump

Donald Trump, presidenti i ri i SHBA-ve është detyruar të ndërrojë telefonin e tij për arsye sigurie. Telefoni i tij “Android” është marrë nga Shërbimet Sekrete dhe...

Greqi, grevë urie e refugjatëve, kërkojnë bashkim familjar

Në kryeqytetin e Greqisë, Athinë, sot është mbajtur një protestë e refugjatëve të cilët ka disa ditë që kanë filluar grevë urie, duke kërkuar...

Trump i përgjigjet Meryl Streep pas fjalimit, del edhe një herë videoja ku ai...

Fjalimi i Meryl Streep, në ndarjen e çmimeve Golden Globes, ka nxitur shumë komentues, përfshirë edhe vetë presidentin e zgjedhur Donald Trump. Edhe pse...

Shira të rrëmbyeshme në Gjermani dhe Itali

Moti i keq ka goditur Gjermaninë. Shirat e rrëmbyeshëm kanë bërë që uji të mbuloje rrugët. Rrëshqitja e dherave dhe rrëzimi i pemëve kanë...

Pse shefi i CIA-s përmendi “kërcënimet nga Jugosllavia”?

Drejtori i CIA-s Mike Pompeo vuri në dukje në një tribunë, se studentët amerikanë do të mësojnë nga historia e asaj që Shtetet e...

Britani, vritet para fushatës deputetja laburiste. Aktiviste proqëndrimit në BE

https://youtu.be/sax5_IAUH8k?t=1 Një deputete e Parlamentit britanik është qëlluar për vdekje në rrugë gjatë kësaj të enjteje në Verilindje të Anglisë, duke shkaktuar një shok të...

Cipras: Zgjidhja e emrit, pastaj maqedonia në NATO

Kryeministri grek Aleksis Cipras ka deklaruar sot se kontesti midis Athinës dhe Shkupit për çështjen e emrit duhet të zgjidhet përpara anëtarësimit të Maqedonisë...

Tetë kandidatë garojnë për president të Rusisë

Tetë kandidatë do të garojnë në zgjedhjet presidenciale në Rusi më 18 mars. Lajmi u bë i ditur nga shefja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve,...

Postimet e fundit