Skiimi, i pamundur në Alpe pas 80 vitesh

Rritja e temperaturave globale do të ketë pasoja të ndjeshme në ekosistemin e alpeve, duke reduktuar praninë e borës dhe si pasojë, duke shkurtuar...

Dokumenti sekret: Emigrantët sërish mund të ‘pushtojnë’ Europën

Deri në 6.66 milionë emigrantë presin në vendet e Afrikës Veriore, Turqi dhe Jordani, për tu nisur drejt Evropës. Siç raporton gjermania “Bild”, të dhënat...

Truprojat e Erdogan rrahin kurdët…në derë të Shtëpisë së Bardhë(VIDEO-FOTO)

Në media, takimi mes Presidentit amerikan, Donald Trump dhe atij turk, Recep Taip Erdogan u quajt i suksesshëm dhe më shumë se miqësor. Megjithatë, incidentet...

Gjermani: Therret për vdekje djali i ri shqiptar (FOTO)

Një djalë i ri shqiptar (19) në natën e së dielës është sulmuar për vdekje me thikë në zonën e vizëbardhave të qytetit gjerman...

Më shumë se 1,4 milionë myslimanë janë nisur për në Haxhxh në Arabinë Saudite

 Më shumë se 1,4 milionë myslimanë deri më tani kanë arritur në Arabinë Saudite për Haxhxh-in 2017, që është për 33 për qind më...

SHBA, Donald Trump konfirmohet sot si president

Kolegji Elektoral amerikan pritet të zgjedhë gjatë ditës së sotme edhe zyrtarisht Donald Trumpin si presidentin e ardhshëm të Shteteve të Bashkuara, në një...

Dita botërore e Kryqit të Kuq dhe Gjysmëhënës së Kuqe

Kryqi i Kuq i Republikës së Maqedonisë sot do ta shënojë 8 majin - Ditën botërore të Kryqit të Kuq dhe Gjysmëhënës së Kuqe....

Tërmeti në kufirin Irak-Iran, mbi 200 të vdekur – (VIDEO)

Tërmeti 7.3 ballë që tronditi zonën kufitare mes Iranit dhe Irakut ka shkaktuar vdekjen e të paktën 214 personave dhe plagosjen e 2.800 të...

Po shtohen vendet evropiane që ndalojnë rreptësisht mbulesat myslimane

Burka, veshja e grave myslimane, e cila mbulon çdo pjesë të trupit dhe fytyrës, është ndaluar rreptësisht në shumicën e vendeve evropiane dhe në...

Trump, Merkel sot takim në Shtëpinë e Bardhë

Kancelarja gjermane Angela Merkel dhe Presidenti amerikan Donald Trump takohen sot në Shtëpinë e Bardhë. Angela Merkel dhe Donald Trump fillimisht do të takoheshin të...

Postimet e fundit