ASH në Qeveri, kërkesë e ndërkombëtareve dhe jo dëshirë e LSDM dhe BDI

Ziadin Sela kohëve të fundit me shumë se çdo lider tjetër shqiptar ka qenë aktiv me faktorin ndërkombëtar dhe ambasodorët e akredituar në MK....

Në Strugë janë shitur letërnjoftime për votimet e 15 Tetorit, priten arrestime në Strugë!

Agjencia e Lajmeve Zhurnal jozyrtarisht nga burime partiake mëson se në Strugë janë shitur letërnjoftime për votimet e 15 Tetorit, priten arrestime në Strugë. Po...

Ethet e disfatës së Teutës ndihen kudo, sot i kujtohet të asfalltoj 115 metra...

Fushata parazgjedhore për prezantimin e ofertave politike të subjekteve politike është në fazën e fundit të betejës mes kandidatëve për të parin e komunës...

Anketë e Brima Gallup: Aleanca barazohet me BDI-në, më pak se 1% dallimi (FOTO)

Votuesit janë më të gatshëm të votojnë për kandidatët e LSDM-së në zgjedhjet vijuese lokale, tregon barometri politik i Brima Gallup e publikuar sot. Nga...

Dr.Reshat Aliu: Ligji nuk lejon që kryetari i komunës të “prek” në xhepin e...

Kryetari i Aleancës për Shqiptarë, Ziadin Sela ka vizituar sot Komunën e Zhelinës. Para simpatizantëve ai ka përmendur procesin e decentralizimit, investimet në arsim,...

“Luftë” shtabesh në Tetovë mes ASH-së, BDI-së, Besës dhe PDSH-së

Tetova pritet të jetë një garrë e fortë për të gjitha partitë politike shqiptare në këto zgjedhje lokale.  Aktualisht, “Aleanca për shqiptarët” bazuar në...

Teuta Arifi: Gjatë mandatit të kaluar nuk më ka përkrahur partia ime në Qeveri!

Në debatin e organizuar nga gazetarja e mirënjohur nga Kosova, Jeta Xhara, ku debatuan katër kandidatët për kryetar të komunës së Tetovës, Adnan Neziri...

Bilall Kasami pëson debakëll. Tallet Jeta Xharra: E pyet Sa parti i ke ndru?

Në debatin e gazetarës se njohur Jeta Xharra, që zhvillohet në kuadër të zgjedhjeve lokale në Maqedoni sot në fokus ishte qyteti i Tetovës. Ajo...

Ekskluzive: Adnan Neziri në debat thumbon Teuta Arifin: “Nuk ke realizuar as 5% të...

Në debatin e organizuar sot nga gazetarja e mirënjohur nga Kosova, Jeta Xhara, debatuan katër kandidatët për kryetar të komunës së Tetovës, Adnan Neziri...

Organizata “Diaspora për Strugën” falenderon të gjithë struganët dhe bashkombasit për mbështetjen!

Të nderuar bashkqytetarë Strugan, bashkombas, miq, zonja dhe zotërinjë, "Diaspora për Strugën" një organizatë e lindur nga Struganët e gjeneratës së dytë që jetojnë...

Postimet e fundit