Fituesi i 157 milionë frangave kujtohet të paraqitet pas një muaji

Më 19 dhjetor 2017, një lojtar i lotarisë “EuroMillions” në Zvicër fitoi 157 milionë franga. Djaloshi me fat është paraqitur pas gati një muaji,...

Për pak sa nuk rrëzohet ministrja kosovare (Video)

Ministrja e Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, Albena Reshitaj, ka kaluar një moment të sikletshëm sot në sheshin Skënderbeu në Prishtinë. Bëhet fjalë për një moment...

Dëgjohen sinjale nga universi i thellë, zbulohet prej nga vijnë

Shpërthimet e shpejta të valëve të radios u zbuluan për herë të parë në vitin 2007, dhe që atëherë ato janë regjistruar 18 herë,...

Godasin sërish “gjenitë” shqiptarë – me këto “ide brilante” do të qeshni me lot!...

Faqet në rrjete sociale vijojnë të publikojnë foto të ndryshme me çudira shqiptare. Dhe së fundmi janë publikuar disa fotografi, në të cilat shihet “kreativiteti”...

E dini përse shërben gavra midis hundës dhe buzës së sipërme? (Video)

Mësoni përse e kemi atë lug nën hundë, mbi buzën e sipërme, si quhet ajo dhe çfarë rëndësie ka për ju. Të gjithë e kemi një...

Rrëmben foshnjën e porsalindur që flinte pranë nënës, kamerat e sigurisë filmojnë momentin rrëqethës...

Kamerat e sigurisë brenda spitalit të gjinekologjisë, kanë filmuar momentin kur një grua ia rrëmben foshnjën e porsalindur një gruaje e cila po flinte...

Dubai ndërton hotelin tjetër më të lartë në botë, brenda të cilit nuk mungon...

Qyteti në të cilin gjërat janë më të mëdha, të shtrenjta dhe më glamuroze sesa në qytetet tjera, së shpejti pritet të jetë “shtëpia”...

Modifikimet dhe “shpikjet” që ju nxjerrin nga situatat e vështira (Foto)

Modifikimi nganjëherë na nxjerr nga situata të vështira dhe këtë gjë më së miri e dëshmon fotogaleria e publikuar më poshtë, ku njerëz nga...

Mos e humbisni! Ja çfarë thotë Kurani për borën

Në Kuran, nuk përmendet bora, por përmenden terma të tjerë që tregojnë të ftohtët dhe acarin. Kurani nuk e përmend dëborën, pasi ai u...

Fjalët e fundit të 10 njerëzve të famshëm para se të ndërronin jetë

Fjalët e fundit të një personi mbartin ngarkesë emocionale që duket se përmbledh të gjithë esencën e jetës së një njeriu që largohet nga...

Postimet e fundit