Skandali i kryeministrit Dimitriev, nuk ia di emrin ministrit të MPB, e quan Arben...

Kryeministri teknik, Emil Dimitriev gjatë konferencës së djeshme me mediat, ia gaboi emrin ministrit të brendshëm Agim Nuhiu, duke e quajtur Arben. Ai këtë gafë...

Rrëfehet mjeku Sejfedini i cili mbrëmë ndodhi në vendngjarje në Parlament

Mjeku i cili personalisht ka kuruar deputetët e sulmuar, veçanërisht liderin e LR-PDSH-së, Ziadin Selën, Ylber Sefedini, në facebook profilin e tij ka treguar...

“Trimat” e “besës” ikën në shtëpi

Trimat e “Besës”, që në politikën shqiptare erdhën nga xhamia, Shtëpi e Zotit në të cilën e ka të mbyllur derën politika, hynë në...

Albin Kurti godet fort: Bandat e Gruevskit janë të lidhura me drejtues të SHIK-ut...

Dhuna ndaj disa deputetëve shqiptarë në Kuvendin e Maqedonisë ishte e ashpër, por reagimet ndaj saj, në Kosovë, sipas Albin Kurtit të Lëvizjes Vetëvendosje,...

Bilall Kasami uron zgjedhjen e Ilir Metës për President të Republikës së Shqipërisë

Kryetari i Lëvizjes BESA, Bilall Kasami ka uruar përzgjedhjen e Presidentit të ri të Republikës së Shqipërisë, duke shpresuar se që ai t’i përfaqësojë...

Ivanov uron Metën: Do bashkëpunojmë në interes të popujve tanë

Presidenti i Maqedonisë Gjorge Ivanov i dërgoi nëjletër urimi Ilir Metës, të sapozgjedhur në krye të shtetit shqiptar, dhe që merr zyrtarisht mandatin e...

Zaev: Kriminelë që ka amnistuar Ivanovi, deshën të më vrasin!

Kryetari i LSDMsë Zoran Zaev në emisionin Top Tema ka folur lidhur me ngjarjet e mbrëmshme në Kuvend dhe dhunën e ushtruar. Zaev tha...

Skandaloze, Gruevski “justifikon” sulmin ndaj Zijadin Selës

Lideri i VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski, i ftuar në emisionin “TopTema” në Tv Telma ka folur për zhvillimet e fundit në Parlamentin e Maqedonisë, duke...

Dimitriev nuk e njeh zgjedhjen e Xhaferit për kryetar Kuvendi, nuk pajtohet as me...

Kryeministri Teknik, Emil Dimitriev, e ka dënuar dhunën e mbrëmshme në Kuvendin e Maqedonisë ku u sulmuan gazetarët dhe deputetët e shumicës parlamentare. Megjithatë, Dimitriev...

“Zeka: Pendohem për interpretimin e himnit (VIDEO)

  Lëvizja “Besa” nuk e ka votuar Talat Xhaferin për kryeparlamentar edhe pse ka qenë në sallë në momentin e dhënies së betimit. Deputetët e...

Postimet e fundit