Tetova dhe Kumanova, qytetet më të ndotura

Tetova dhe Kumanova gjatë ditës së sotme kanë qenë qytetet me nivel tepër të lartë të ndotjes së ajrit. Stacionet matëse të Ministrisë së...

Trendafilova: Do të ketë bashkëpunim me Odën e Avokatëve të Kosovës

Kryetarja e Dhomave të specializuara, Ekaterina Trendafilova, gjatë ditës është takuar me kryetarin e Odës së Avokatëve të Kosovës, Osman Havolli, me të cilin...

Trendafilova: Ende nuk ka aktakuza të ngritura nga Gjykata Speciale

Kryetarja e Dhomave të Specializuara, Ekaterina Trendafilova, në vizitën e saj të parë në Kosovë, është zotuar se kjo gjykatë do të ndajë drejtësi...

Angjushev: Kemi potencial për rritje të bashkëpunimit me Bullgarinë

Në gjysmën e parë të këtij viti këmbimi tregtar mes Maqedonisë dhe Bullgarisë është 344,8 milionë euro dhe është për nëntë për qind më...

Selmani: Të bëjmë ligj sa gënjeshtra thotë Qeveria?

Duhet të bëjm ligj se kush gënjen më shumë Qeveria apo opozita, me shembullin e propozimit të tyre që të vihet në ligj...

Shqiptarët humbin edhe një drejtori në Strugë | Dobrinka Gjorxheska emërohet në krye të...

Dobrinka Gjorxheska është caktuar si drejtuese e Ndërmarrjes “Higiena” në Llabunishtë informohet Strugalajm.com nga banorët e Llabunishtit.Dobrinka Gjorxheska më herët ka qën e angazhuar...

Javën e ardhshme do të “dridhet” Kumanova!

Tronditje e vërtetë pritet të ndodhë javën e ardhshme në Kumanovë. Policia e Kumanovës nga e hëna pritet të nxjerrë në shesh afera dhe...

Zeka ,Artan Grubin në Alsat: Të kam mposhtur te lagj’ja jote!

Deputeti i BDI-së Artan Grubi, nënkryetari i Lëvizjes Besa, Zeqirja Ibrahimi dhe nënkryetari i Aleancës për Shqiptarët, Elmi Aziri, janë mysafirët në emisionin “Rruga...

Kallëzim penal ndaj personit që kërcënoi para Gjykatës së Lartë në Shkup

Sektori i Punëve të Brendshme (SPB) Shkup ka ngritur kallëzim penal kundër 57-vjeçarit E.I nga Shkupi, për të ekzistimit të dyshimeve se ka kryer...

MPJ: Me KE-në në bazë ditore i zgjidhim të gjitha dilemat dhe çështjet

Qeveria ka komunikim të përditshëm të hapur në të gjitha nivelet me Komisionin Evropian. Zgjidhen dilema dhe çështje, sinqerisht dhe drejtpërdrejt. Në fakt, janë...

Postimet e fundit