Aksidente të njëpasnjëshme në Tetovë, partia e Teuta Arifit për 17 vite nuk ndërtoi...

Javët e fundit në Tetovë është shumëfishuar qarkullimi i trafikut dukshëm si rezultat i mbylljes së rrugës së Kaçanikut dhe kufirit në Bllacë. Si...

Riformatimi i Qeverisë, shqiptarët përfaqësohen me 4 deputetë opozitarë

Pas riformatimit të Qeverisë, dhe zgjërimit të shumicës Parlamentare, shqiptarët në Maqedoni janë të përfaqësuar në opozitë vetëm me katër deputetë, edhe atë nga...

Gruevskin e ka kapur frika, ka nisur që të lutet

Ish kryetari i VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski në profilin e tij në Facebook e publikoi këngën nga Blazhe Koneski “Lutja”. Një pjesë e vargjeve nga ajo...

Paralajmërohen protesta në Greqi për emrin e Maqedonisë

Në më shumë qytete në Greqi janë paralajmëruar protesta për më 6 qershor, kundër bisedimeve për çështjen e emrit. Organizatorët e protestave janë të...

Kreu I BFI-së Sulejman Ef. Rexhepi: “Nuk kam bërë agjitime për Zaevin. Zaevi ka...

Kryetari I BFI-së të Maqedonisë Sulejman Ef. Rexhepi, në një prononcim në kuadër të emisionit “Në Fokus” në Art Channel që drejtohet nga gazetari...

Gruevski: Nuk hidhërohem nga deklaratat e Talatit, nuk është për t’iu hidhëruar

Ish-kryeministri i Maqedonisë, Nikolla Gruevski, ka reaguar ndaj deklaratave të kryeparlamentarit Talat Xhaferi, i cili më herët në një intervistë për televizionin serb ka...

Policia jep detaje për aksidentin e rëndë që ndodhi në Tetovë ku mbetën të...

Eksluzivisht Marijan Josifovski zëdhënës i Sektorit për punë të Brendshme në Tetovë për Televizionin Koha jep detaje për aksidentin e rëndë që ndodhi në...

Aksident i rëndë trafiku në Tetovë

Një aksident i rëndë trafiku sa po ka ndodhur në rrugën Ilindenska në Tetovë më saktësisht në udhëkryqin para Universitetit të Tetovës, njofton Fol. Fatmirësisht...

Ali Ahmeti, njejtë si Gruevski, ik nga tv debatët me opononentët e tij politik?!

Lideri i BDI z.Ali Ahmeti pas zërave per nje debat televiziv me liderin e Aleancës për Shqiptarët z.Ziadin Sela, në një pronocim për portalin...

ASH: Dialogu ekonomik BE-Ballkan Perëndimor: Brukseli konfirmon performancën e dobët ekonomike të Qeverisë LSDM-BDI

Aleanca për Shqiptarët përshëndet dialogun e rregullt vjetor të mbajtur sot në Bruksel midis Bashkimit Evropian dhe shteteve të Ballkanit Perëndimor dhe Turqisë rreth...

Postimet e fundit