Berlini e mban veshur historinë si një jorgan

Kur unë isha gjermane: një histori e Murit të Berlinit, dje dhe sot I pyeta si kanë shkuar gjërat që kur ra Muri. Nicht gut,...

Emri Maqedoni është emër historik i Shqiptarëve, u takon arvanitëve

NGA ELENA KOCAQI Si studiuese dhe njohëse e mirë e antikitetit, e konsideroj si shoviniste protestën e sotme në Greqi, me titull Maqedonia eshte greke...

Telegram ngushëllimi

- Familjes Ademi - Kreut të Bashkimit Demokratik për Integrim Me rastin e ndarjes nga jeta të më të dashurit tuaj,bashëpunëtorit tuaj,në këto momente pikëllimi,...

MEHMETI: PSE HESHTIN SHQIPTARËT PËR NDRYSHIMIN E EMRIT TË MAQEDONISË?

SHQIPTARËT ME DY SHTETE, ME PARTI POLITIKE NË QEVERINË E MAQEDONISË, ME NJË MAL LAVDE E PATRIOTIZËM FOLKLORIK, FLENË GJUMË MORTOR; NDËRKOHË QË PALA...

Njomza Shaqiri: Nevzat Bejtës përveç se i ka ikur kontrolli ndaj degës së BDI-së...

Shkruan Njomza Shaqiri N.B. pervec se i ka ikur kontrolli ndaj Deges se BDI-se ne Gostivar , atij i ka ikur edhe sherbimi informativ. Nje sqarim...

BASHKIMI KOMBËTAR , NUK ËSHTË UTOPI !

Erald Selca Bashkimi ynë kombëtar është obligim kushtetues patriotik dhe i natyrshëm dhe për këtë duhet të angazhohemi i madh dhe i vogël kudo ku...

Kim Mehmeti: Shqiptarët u kalbën burgjeve për flamurin kombëtar, që sot po përbuzet në...

“Sa e sa shqiptarë, u kalbën burgjeve, vetëm pse ëndërronin që flamuri kombëtarë të valëvitet nëpër sheshet e vendbanimeve shqiptare, e që sot, burrështetasit...

Thirrje publike nga mërgata në Belgjikë drejtuar partive politike shqiptare në Maqedoni

TË MOS LEJOJMË NË ASNJË RRETHANË SLLAVIZIMIN E EMRIT. MAQEDONIA KA KUPTIM VETËM SI SHTET BINACIONAL Shkruajnë: Amet Gjanaj, deputet në Parlamentin e rajonit të Brukselit...

Muskulaturë politikanësh dhe akraballëk injorantësh

Gjatë një komunikimi të rastësishëm me një mikun timin, më ra të kuptoj se dy-tri kompani nga vendi evropian ku ai jeton aktualisht, po...

Gafurr Adili “selam” Nimicit: Shqiptarët nuk do të pranojnë të quhen “Gornimakedonci”

Shqiptaret nuk do te pranojne te quhen Gornimakedonci apo Novimakedonci! Gafurr Adili Drejtuar: – Ndermjetesuesit te OKB-ve, Z. Matiw Nimetz; – Gjithe opinionit kombetar e nderkombetar, si dhe gjithe...

Postimet e fundit