Gostivari, qyteti që prish ëndrrat!

Duhet të jetë mëngjes i hershëm, akoma pa lindur dielli për të parë Gostivarin e vërtetë. Për të parë Gostivarin që ka veshur mantelin...

​Gruevski preferon dy lloje të Politikanëve Shqiptarë

Për vite të tëra, politikanët shqiptar janë munduar t'a maskojnë fytyrën e vërtetë  të Gruevskit dhe vmro -së duke sjellur popullin në lajthitje pavarësisht...

Taravari për VOA: Kriminelët e VMRO-së së shpejti do të burgosen!

Sekretari i LR PDSH dr. Arben Taravari i cili po qëndron në SHBA në një vizitë zyrtare në Washington, pas shumë takimeve të rëndësishme...

Largimi nga vendlindja për një vend pune!

PROBLEMI I PAPUNËSIS Papunësia po krijon ngecje ekonomike, varfëri dhe presion të vazhdueshëm mbi shumë familje që jetojnë në Maqedoni. Nuk kemi rritje ekonomike...

Numri i banorëve dhe përfaqësimi i shqiptarëve në Maqedoni janë përgjysmuar përmes pazareve politike

Nga, Abdulla Mehmeti Në Maqedoni, regjistrimi i popullsisë asnjëherë nuk është bërë në mënyrë të drejtë, të saktë dhe sipas metodave që garantojnë rezultate të...

Tim Shkupi – Nga këto zgjedhje lokale, partia BESA do të pësoi më së...

Nuk e shkruaj këtë pse nuk e pëlqej strategjinë e tyre, as pse nuk e shoh si perspektiv konceptin e tyre honxhobonxho në politikë,...

Murtezani: SKENARI I ZI MBI TETOVËN

Shkruan: Arlind Murtezani Skena e zezë, e cila po pregaditet të ndodhë në kryeqendrën e politikës shqiptare të Maqedonisë- Tetova, është skenar i atillë që...

Aliu: Shqiptarët më 15 tetor do ta ndëshkojnë ‘mashtrimin një dekadësh’

''Shqiptarët do të ndëshkojnë rëndë edhe kësaj rradhe'', kështu e nis shkrimin e tij për portalin Fol, ish-kryetari i Komunës së Zhelinës, tani opinionist...

A harroi Zaevi se VMRO i bëri 51 deputetë me ndihmën e Subhi Jakupit...

XHEVDET HAJREDINI Ajo që ngjanë në rrethin e dytë të zgjedhjeve për kryetarë të komunave në Maqedoni, është e papritur, si nga aspekti politik, poashtu,...

Pse rivotohet sot vetëm në një vendvotim në komunën e Çairit në Shkup?!

Abdulla Mehmeti Një pjesë e banorëve të Komunës së Çairit, sot votojnë për herë të tretë në kuadër të zgjedhjeve vendore të 15 tetorit të...

Postimet e fundit