Koment i redaksisë: Parimi “fituesi me fituesin” i “shenjtë” për shqiptarët!

 Koment i redaksisë Ali Ahmeti bashkë me kryesinë e partisë  sot janë para një përgjegjësie të madhe si kurë më pare. Ata duhet të vendososin...

Sot Bilenti, nesër Ali Ahmeti! Fitorja e shqiptarëve kundër BDI-së sapo ka filluar!

Shkruan Valmir Fazliu Bilent Saliji ishte vetëm sa për të mbushur numër në qeveri. Ke apo nuk ke, Bilent Saliji nuk kishte kurrfarë peshe. As...

Adili: Miku im Ziadin Sela, mos tolero të pëdoresh nga Zaevi !

Ligji mbi perdorimin e gjuheve, per te cilin thua se do te qendrojsh ne qeveri deri sa te votohet nga Sobrania e IRJM-se, nuk...

Marrëveshja: Si u arrit ky shtrëngim sportiv i duarve

Kryeministri dhe kreu i opozitës gjejnë marrëveshjen pas takimit katër orësh kokë më kokë në Kryesinë e Kuvendit, por data e zgjedhjeve do të...

Diktati politik sfidon egzistimin e shtetit !

 Shkruan: Qenan AliuMiq të dashur,Diktati politik si duket po mer përmasa shqetësuese të revanshizmit. Pushteti aktual autoritarë po kalon në premisa diktatoriale. Mediat njoftojnë...

HERONJTË I PËRKASIN KOMBIT DHE JO PARTIVE POLITIKE!

KOMENT I JAVËS nga fol.mkEdhe heronjët ftohen të vijnë vetëm kur afrohen zgjedhjet ! Pse duhet  BDI  të keqëpërdor figurat historike për të mbuluar...

Shaholli: Kur shqiponjën e bëjnë ata që i kanë prerë krahët e saj

Shkruan Medai Shaholli “Me rastin e 110 vjetorit të Kongresit të Alfabetit të Gjuhës Shqipe, po qëndron në vizitë Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Lirko...

Zjarri në Tetove u shkaktua nga kriminelet politik

Ajo që ndodhi sot në Tetovë është një vepër e një grupi kriminelësh, këta persona dëshirojnë që me përcarje dhe duke halmuar Tetovën të...

Aliti – Bela nuk ka kredibilitet të sulmoj koalicionin e shqiptarëve

Shkruan Lulzim Aliti Po shikoj disa postime të një pas njëshme të Valon Belës duke sulmuar bashkimin e forcave Aleancë me Besë!!! A thua ka kredibilitetin...

A u dogjën edhe dokumente për Konfliktin e Kumanovës në Ministrinë e Drejtësisë?

Shkruan Gjyla Çeliku Interesant!!! Ministrisë së Drejtësisë i shkojnë flakë dokumentet me fakte, dëshmi, padi, arrestime, korrupcion, krim, vrasje, rasti Kumanovës, nesër press konferenca “U dogjën...

Postimet e fundit