Shpendi mban premtimin,nxjerr në shitje Q7’shin e Isës!

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti ka tre vite prej se ka marrë mandatin për të udhëhequr me kryeqytetin. Me të ardhur në krye...

Përkrahësit e Haradinajt nisin festën – “Çlirimtar mirë se vjen” (Foto)

Simpatizant dhe përkrahës të liderit të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj kanë filluar t’i urojë mirëseardhje në vend. Ata gjithandej në rrjetet sociale...

E pranon ish-kryeprokurori serb: Në Srebrenicë pati gjenocid

Ndryshe nga qëndrimi i Qeverisë serbe, ish-kryeprokurori i krimeve të luftës, Vladimir Vukçeviq, ka thënë se ishte fakt që kundër boshnjakëve nga Srebrenica u...

Droni me “Shqipërinë Etnike” në Shkup “tërbon” serbët, ja çfarë shkruajnë (FOTO & VIDEO)

  Mediat serbe janë "tërbuar" pas dronit në Shkup me flamurin e "Shqipërisë Etnike" gjatë ndeshjes së futbollit në stadiumin e Shkupit. Gazeta serbe "Kurir" shkruan...

Deklaratat për bashkimin e shqiptarëve, kërcënim apo zhgënjim nga izolimi

Deklaratat e liderëve në Tiranë e Prishtinë për bashkimin e shqiptarëve në një shtet, në rast se Bashkimi Evropian nuk i hapë dyert shtetit...

Oliver Ivanoviq lirohet nga arresti shtëpiak

Të dyshuarit për krime kundër shqiptarëve, serbi Oliver Ivanoviq i është hequr masa e arrestit shtëpiat dhe ia deri në fund të procesit gjyqësor...

600 intelektualë kërkojnë lirimin e Haradinaj

600 intelektualë të Kosovës kanë nënshkruar një peticion me anë të së cilit i kërkohet drejtësisë franceze, lirimi i ish-kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj,...

Serbët “trashen” fare nga deklarata e Ramës për Kosovën: Ta shpalim “non grata”

Kryetari i Partisë Kombëtare serbe, Nenad Popoviç, i ka bërë thirrje qeverisë serbe të shpallë "person non-grata" kryeministrin e Shiqërisë, Edi Ramën. Sipas medieve serbe,...

Shpërthen një bombë pranë stadiumit (Foto)

Një bombë ka shpërthyer mbrëmjen e sotme rreth orës 22:00 në qendër të Athinë. Mësohet se bomba ka shpërthyer në zonën mes Universitetit dhe...

Veriu mbulohet nga dëbora, “plakat” zbardhin pranverën

Pavarësisht stinës së pranverës, gjatë ditës sotme reshjet e dëborës kanë mbuluar pjesën më të madhe të qarkut Kukës, duke sjellë ulje të temperaturave. Në...

Postimet e fundit