E mbijetuara e dhunës seksuale gjatë luftës në Kosovë tregon rrëfimin e saj

Ishte korriku i vitit 1998, kur nëna e dy fëmijëve nga fshati Pavlan, komuna e Pejës është dhunuar barbarisht nga katër persona, në sy...

Delegacioni i Prishtinës në Bruksel, prezanton arritjet e institucioneve të Kosovës

Delegacioni i Prishtinës do të qëndrojë në Bruksel për një “shkëmbim të rregullt të pikëpamjeve brenda dialogut” me Beogradin, ka konfirmuar Shërbimi Evropian i...

Tsipras: Atmosfera ka qenë shumë e mirë, sikurse në dasëm

“Klima ishte shumë e mirë në darkën me Zaevin, sikurse në dasëm”, ka qenë komenti i kryeministrit grek Aleksis Tsipras, sipas medieve greke, në...

Mos udhëtoni për në Tiranë pa e lexuar këtë lajm

Autostrada Tiranë-Durrës nuk do të jetë këtë të hënë e aksesueshme si zakonisht, ashtu siç ndodhi dhe në fundjavë, pasi tashmë kanë nisur sërish...

Dialogu, i papërcaktuar

Pavarësisht raportimeve që presidenti i Kosovës Hashim Thaçi dhe ai i Serbisë Aleksandar Vuçiq do të takohen në fund të këtij muaji në kuadër...

Tirana zyrtare ka përshëndetur nënshkrimin e marrëveshjes në mes Maqedonisë dhe Greqisë

Tirana zyrtare ka përshëndetur marrëveshjen e nënshkruar në mes Maqedonisë dhe Greqisë, duke vlerësuar si një kapitull i ri për fqinjësi të mirë. “Në Prespën...

Anketë: Shumica e grekëve kundër marrëveshjes dhe emrit Maqedonia

“Jo” për marrëveshjen thonë 68,3 për qind, ndërsa “jo” për emrin Maqedonia janë 73,2 për qind e të anketuarve në hulumtimin e ri të...

Gryka e Shalës një vend që nuk duhet të lihet pa u vizituar (FOTO)

Grykëderdhja e Shalës, një oaz natyror që mund të vizitohet brenda ditës në Shqipëri. Është një mrekulli të shikosh këtë oaz aty ku Shala përqafohet...

Mali i zi vend më i vogël por ka dyfish më shumë rrugë se...

Ballkani Perëndimor zotëron vetëm 8% të rrjetit europian rrugor më 2016, teksa Shqipëria disponon shumë më pak se vendet e tjera në rajon, edhe...

Njeriu i dytë që u largua nga foltorja në 140-vjetorin e Lidhjes së Prizrenit

https://youtu.be/CKFeWUnaMqc?t=96 Zonja që u largua me forcë nga kryeministri Ramush Haradinaj nuk ishte e vetmja që e pati fatin e tillë gjatë ceremonisë së 140-vjetorit...

Postimet e fundit