Nesër Dita e Verës, 321 policë blindojnë Elbasanin

Drejtoria Vendore e Policisë Elbasan ka marrë një sërë masash për mbarëvajtjen e festes se 14–Marsit, Ditës së Verës, në të gjithë Qarkun e Elbasanit. Për...

Shqiptarët, populli më optimist për 2018….ja kalojnë edhe suedezëve!

Statistikat vazhdimisht sugjerojnë se cilësia e jetës po përmirësohet në të gjithë globin, megjithatë njerëzit mbeten pesimistë. Sipas një sondazhi të kryer nga Komisioni Europian,...

Krasniqi: Serbia duhet të akuzohet për gjenocid

Ish-zëdhënësi i UÇK-së, Jakup Krasniqi, e sheh të nevojshme ngritjen e padisë kundër Serbisë për krime lufte në Kosovë, duke thënë se kjo është...

Pas deklaratave të Mitchell, serbët thonë Kosova po i përkeqëson marrëdhëniet SHBA-Rusi

Deklaratat e ndihmës sekretarit të Shtetit, Wess Mitchell të cilat i bëri një ditë më parë pas takimit me presidentin, Hashim Thaçi kanë shkaktuar...

Kurti: Ratifikimin e Demarkacionit e kërkon vetëm Thaçi

Kryetari i Vetëvendosjes, Albin Kurti ka thënë sot se vetëm presidentit Hashim Thaçi i ngutet që të bëhet ratifikimi i Demarkacionit, pasi siç tha...

Rama-Tahiri 1 orë kokë më kokë/ Ja vendi i takimit dhe çfarë është diskutuar…

Kryeministri Edi Rama dhe ish-ministri i Brendshëm, Sajmir Tahiri, kanë zhvilluar një takim për gati 1 orë mes tyre. Vendi i takimit ka qenë...

Thaçi dënon vrasjen e vëllezërve në Malishevë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka reaguar pas vrasjes së dy vëllezërve Maloku në Plloqicë të Malishevës. Ai ka thënë se dënon këtë vrasje, duke...

Ministrat e Brendshëm të BE të prerë me Shqipërinë: Me këtë krim e korrupsion...

Ministrat e Brendshëm të 28 shteteve anëtare të BE-së kanë hartuar një dokument me kushtet kryesore që duhet të përmbushin vendet e Ballkanit Perëndimor...

Analisti politik e zbulon skenarin: Ja kush qëndron prapa ndarjes së VV-së

Analisti politik, Donik Sallova ka komentuar dorëheqjet në Lëvizjen Vetëvendosje.Ai në një shënim në Facebook ka theksuar se deri tek ndarja e VV-së erdhi...

Reagimi i Molliqajt pas dorëheqjes së Shpend Ahmetit

Ish-aktivisti i Lëvizjes Vetëvendosje, Vlorian Molliqaj, ka reaguar pas dorëheqjes nga Lëvizja Vetëvendosje të Shpend Ahmetit. Ai shkruan se nga VV u larguan dy nga...

Postimet e fundit