Kurë është i mundur liberalizimi i vizave për Kosovën

Ndërkohë që kryeministri i Kosovës, Haradinaj shprehet optimist për mundësinë e liberalizimit të vizave me Kosovën në Bruksel askush nuk flet për datën e...

Presidentja kroate i thotë Mogherinit menjëherë të hiqen vizat për Kosovën

Presidentja e Kroacisë, Kolinda Grabar-Kitaroviq, ka thënë se shteti i saj dëshiron liberalizim sa më të shpejtë për kosovarët. Këto komente ajo o ka bërë...

Thaçi: Sapo biseduam me kryeministrin Rama mundësinë e bashkimit të Luginës me Kosovën

Presidenti kosovar Hashim Thaçi dhe kryeministri shqiptar, Edi Rama, kanë riaktulizuar mundësinë për ndryshimin e kufijve dhe bashkimin e Preshevës, Bujanocit dhe Medvegjës me...

Daçiq sulmon Maqedoninë e Veriut për shkak të Kosovës

Ministri i Punëve të Jashtme i Serbisë, Ivica Daçiq ka dhënë kritika të ashpra ndaj Maqedonisë së Veriut për shkak të Kosovës. Ministri i Punëve...

Albin Kurti, uron besimtarët myslimanë për fillimin e muajit të shenjtë të Ramazanit.

Kreu i Vetëvendosjes, Albin Kurti, uroi të gjithë besimtarët myslimanë për fillimin e muajit të shenjtë të Ramazanit. Përmes një shkrimi në Facebooj, Kurti uroi...

Vuçiq: Ideja e marrëveshjes me shqiptarët është shembur

Një ditë para samitit në Berlin, presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq ka folur rreth idesë për sovranitetin e dyfishtë në Kosovë dhe marrëveshjen përfundimtare. Ai...

Surroi: Në shtetin e kapur, presidenti heton publikisht anëtarët e Komisionit hetimor

Publicisti e shkrimtari Veton Surroi, ka komentuar “dëshminë” e presidentit të vendit, Hashim Thaçi, në Komisionin Hetimor Parlamnetar, në lidhje me dëbimin e gjashtë...

Kurti: Thaçi e pranoi sot fajin për deportimin e turqve

Lideri i lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka thënë se presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, e pranoi sot  fajin për deportimin e paligjshëm të gjashtë shtetasve...

Hoti: Skandaloze sjellja e sotme e presidentit para deputetëve

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti, me anë të një postimi në Facebook ka thënë se sjellja e sotme e presidentit Hashim...

Vjosa Osmani thotë: Presidenti, faqja e zezë e Kosovës

Përplasjet e sotme në mes të presidentit, Hashim Thaçi, dhe anëtarëve të Komisionit Hetimor Parlamentar për rastin e deportimit të gjashtë shtetasve turq, kanë...

Postimet e fundit