Shpend Ahmeti largohet nga mbledhja e Kryesisë së VV-së, arsyetohet se ka takim (Video)

Sikur edhe herëve tjera, kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti është larguar i pari nga mbledhja e Kryesisë së Lëvizjes Vetëvendosje që ka filluar pak...

Patriarku Irinej: Kisha Serbe është unike për çështjen e Kosovës

Patriarku serb Irinej ka thënë se Kisha Ortodokse Serbe është unike lidhur me dialogun e brendshëm që po zhvillohet në Serbi për Kosovën. “Është i...

Hardinaj: Skënderbeu u përket shqiptarëve, por edhe ballkanasve të tjerë

Skënderbeu u përket shqiptarëve, por edhe ballkanasve të tjerë, pasi që ai i përkiste tri feve dhe thonë se fliste gjuhët e Ballkanit. Kështu u...

Kryeministri Haradinaj priti në takim kryeparlamentarin Xhaferi

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, priti në takim kryetarin e Parlamentit të Republikës së Maqedonisë, Talat Xhaferi. Kryeministri Haradinaj theksoi se Viti i...

Albin Kurti: Shteti i përbashkët shqiptar, do të quhet Shqipëri

Prej katit të gjashtë të ndërtesës në rrugën “UÇK” mund të shihen majat e maleve të Sharrit të mbuluara me dëborë.41-vjeçari njihet në Serbi...

Veteranët të zhgënjyer me ligjin e miratuar nga Kuvendi

Veteranët e luftës së UÇK-së, janë të pa kënaqur në lidhje me miratimin e ligjit nga Kuvendi i Kosovës,  për veteranët e luftës. Ndonëse ishte...

VUÇIÇ: PËR HERË TË FUNDIT LUS SHQIPTARËT

Kryeministri serb, Aleksandar Vuçiç njoftoi se ai personalisht ka urdhëruar që treni të kthehet prapa, me qëllim që, siç thotë ai, të evitohet një...

Jasharajt u ripërtërin

Nëntëmbëdhjetë vjet pas luftës së lavdishme të 5, 6 dhe 7 marsit të vitit 1998, në të cilën për lirinë e vendit u flijuan...

Qytetet me cilësinë më të mirë të jetesës në botë, ku janë Tirana ,Shkupi,...

Kompania ‘Mercer’ ka bërë matje për cilësinë e jetesës në qytetet e Botës.   Në këtë listë si qyteti me cilësinë më i mirë të jetesës...

Kthimi i Listës Serbe, lajm i mirë apo i keq për Kosovën?

Lista Serbe është rikthyer sot në institucionet e Republikës së Kosovës, pas braktisjes së Kuvendit dhe Qeverisë nga tetori i vitit të kaluar, e...

Postimet e fundit