Blendi Fevziu në ABC News për protestën e opozitës(Video)

Protesta e opozitës dhe qëndrimi i kryetarit të Kuvendit Ilir Meta, janë analizuar nga gazetari Blendi Fevziu në studion e ABC News. Sipas tij,...

A do largohet Rama nga qeveria? Kryeministri: Sokol, nuk qenke mirë!

I ftuar në emisionin “Top Story”, Kryeministri Edi Rama ka lënë të nënkuptohet se nuk ka ndërmend që të japë dorëheqjen, ashtu siç kërkon...

Shpend Ahmeti: Kërcënimet e dhuna nuk na ndalin

Kryetari i Prishtinës Shpend Ahmeti, ka thënë se kërcënimet dhe dhuna nuk i ndalin Lëvizjen Vetëvendosje.   “Krejt ata që e kundërshtojnë Lëvizjen dhe nuk pajtohen...

Daçiq: Shqiptarët nuk janë aq të guximshëm sa të flasin për Shqipërinë e madhe

Ministri serb i Punëve të Jashtme, Ivica Daçiq, vazhdon të merret me “deklaratat e fundit për krijimin e Shqipërisë së madhe” duke shtuar se...

Albin Kurti, kandidat i Lëvizjes Vetëvendosje për kryeminstër

Kandidat i Lëvizjes Vetëvendosje për kryeministër të Kosovës në zgjedhjet e parakohshme të 11 qershorit do të jetë Albin Kurti. Klan Kosova merr vesh se...

Haradinaj befason Veselin dhe veteranët e UÇK-së me një propozim

Kandidati për Kryeministër i koalicionit PDK-AAK-NISMA, Ramush Haradinaj, ka shpalosur një propozim për ndërtimin e një objekti të ngjashëm në komunat e mëdha të...

Matura, zbardhen përgjigjet e sakta të provimit të Gjuhës Shqipe dhe Letërsisë

Ditën e djeshme maturantët zhvilluan provimin e Gjuhës Shqipe dhe Letërsisë. Përgjigjet pritet të dalin 17 qershor AKP ka publikuar skemën e vlerësimit të...

Tronditet Kosova nga kjo ngjarje, Shikoni cka i publikojn serbët Ramush Haradinajt (FOTO)

Publicisti Xhevat Rexhaj ka reaguar ndaj një fotografie të kandidatit të kryeministër nga koalicioni PDK-AAK-Nisma, Ramush Haradinaj, me Dushan Janjiq. Përmes një postimi në llogarinë...

Presidentja kroate, me dhurata “simbolike” për Vuçiqin dhe gruan e tij! (Video)

Presidentja kroate, Kolinda Grabar Kitaroviq, ia ka dhuruar Tamara Vuçiqit – gruas së presidentit të ri të Serbisë, Aleksandar Vuçiq – një varëse. Në këtë...

18 vite nga vrasja e vëllezërve Bytyçi

Vëllezërit Bytyçi, shtetas amerikanë me origjinë nga Kosova, janë vrarë nga pjesëtarë të policisë serbe pasi më parë ishin arrestuar “për kalim ilegal të...

Postimet e fundit