6 NDESHJE PA PUBLIKË DHE GJOBË PREJ 1 200 EURO

Incidentet e shkaktuara nga ana e tifozëve në gjysmëfinalen e Kupës kundër Vardarit në Tetovë, i kushtojnë klubit zhvillimin e 6-të ndeshjeve si vendas...

1 Maj- Fillon turneu tradicional i Bogovinës në futboll

Edhe gjatë këtij viti,  do të organizohet turniri tradicional në futboll nën organizimin e Komunës së Bogovinës në fshatin Bogovinë. Paraqitja e ekipeve është 4000den,ndërkaq shorti...

Capello kritikon ashpër madrilenët: Bënë ndërhyrje kriminale ndaj Messit!

Ish-trajneri i Realit të Madridit, Fabio Capello ka kritikuar ashpër lojtarët e "galaktikëve", të cilët sipas tij gjithmonë sa herë luajnë përballë Messit bëjnë...

Statistikat, diferenca e madhe mes Messit dhe Ronaldos

Leo Messi edhe një herë tjetër tregoi se në El Clasico është lojtar më i mirë se sa Cristiano Ronaldo Ylli i Barcelonës, Leo Messi...

“El Clasico” i takon Barcelonës, Messi mbret në “Bernabeu

Barcelona e ka mposhtur 3:2 Real Madridin midis “Santiago Bernabeut”, duke rihapur seriozisht garën për titull. Me 10 lojtarë në fushë nga minuta e 75,...

Goli i Messit e nervozoi shumë Ronaldon (VIDEO)

Lionel Messi shënoi gol të bukur në El Clasico, por atë më të bukur e bënë reagimi i Cristiano Ronaldos.  

Haxhi Robin Krasniqi mposhtet nga Abrahami në WBO (Foto/Video)

Haxhi Robin Krasniqi humbi me pikë (118:110, 115:114, 117-111) nga Arthur Abraham në kategorinë WBO super të mesme. Abraham ishte ish-kampion bote në dy kategori të ndryshme,...

Unitedi gjen zëvendësuesin e Ibrahimovicit (Foto)

Manchester Unitedi e sheh Romelu Lukakun si zëvendësuesin ideal të Zlatan Ibrahimovicit Sulmuesi suedez, Zlatan Ibrahimovic, u lëndua rëndë në sfidën kundër Anderlechtit në Europa...

Bomba nga Spanja: Neymar luan në El Clasico?

Edhe pse është i suspenduar për tri ndeshje, megjithatë Neymar mund të luajë në El Clasico ndaj Real Madridit. Siç raporton AS, Tribunali Sportiv i...

Dëmtimi, futbollistii famshëm 9 muaj jashtë fushe

Sulmuesi në top formë këtë sezon me skuadrën e Manchester United, Zlatan Ibrahimovic, ka këputur ligamentet e gjurit dhe thuhet që do të jetë...

Postimet e fundit