Twitter mohon se po spiunon përdoruesit e tij

Twitter ka hedhur poshtë akuzat e mediave se rrjeti shoqëror mbikëqyrë të dhënat private të përdoruesve, përfshirë edhe mesazhet direkte. Project Veritas më herët ka...

Google Maps rikthehet në Kinë pas 8 vitesh

Kjo kompani hartash i përket gjigandit të internetit Alibaba. Lajmi erdhi kur Google bashkëpunoi me një firmë kineze në fillim të muajit. Google Maps rikthehet...

Ndërtohet droni gjigand që mban mbi 200 kg ngarkesë

Kompania e madhe Boeing ka zbuluar një dron gjigand që është në gjendje të mbajë një ngarkesë prej 220 kg. Gjigandi i hapësirës ajrore tha...

Edhe një risi në WhatsApp

Mbi 100 milionë telefonata zhvillohen vetëm në një ditë në Whatsapp. Ndërkohë 75 miliardë mesazhe janë dërguar përmes Whatsappit gjatë natës në vigjilje të...

iPhone SE 2 vjen me mbushje pa tela

Raportimet e fundit thonë se modeli më i ri i Apple, iPhone SE 2 do të ketë anën e pasme nga xhami dhe do...

Me rastin e 50 vjetorit, prezantohet modeli unik i Ford Mustang (Foto/Video)

Kanë kaluar 50 vite, që kur në film detektivi Frank Bullit po ndiqte vrasësit nëpër rrugët e San Franciskos me veturën e tij Ford...

Ford do të ndërtoj 40 vetura elektrike

Kompania e njohur automobilistike ‘Ford Motor Co.’ pritet të rris investimet në prodhimin e 40 veturave elektrike deri në vitin 2022, tha të dielën...

Ekspertët: Këtë aplikacion të popullarizuar fëmijët nuk duhet ta përdorin

Hulumtimet kanë treguar që rrjetet shoqërore nuk ndikojnë më mirë tek të rinjtë, por komisari për fëmijë në Britaninë e Madhe mendon se prindërit...

Së shpejti vjen Volkswagen Passat i ri në version sportiv

Gjiganti gjerman Volkswagen do të prezantojë në panairin e veturave në Detroit, i cili mbahet nga 13 deri 28 janar, Passatin në version sportiv...

Facebook dëshiron të tkurret!

Gjatë vitit të ardhshëm, do të fillojmë të shpenzojmë më pak kohë në Facebook. Shumë prej nesh që e përdorën atë për të lexuar...

Postimet e fundit