WhatsApp së shpejti me veçori të re

Të gjithë kemi dërguar një mesazh të cilin pastaj kemi dashur që ta tërheqim, por kjo nuk ishte e mundshme. Derisa aplikacionet si Viber, Skype...

You Tube “pengon” personat që kërkojnë video të ISIS

YouTube ka thënë që do të ri-orientoj personat të cilët kërkojnë “propagandë të dhunshme ekstremiste” dhe do t’ju ofroj video të cilat e dënojnë...

Golfi Elektrik, do të kushtojë tre herë më pak se një Tesla

Kompania Volkswagen ka njoftuar se ID e tyre automjeteve elektrike do të kushtojë shumë më pak se një e treta Tesla Model. Megjithatë, golfi elektrik...

Ky është gabimi më i madh që bëni me “iPhone-in” tuaj

Një nga gabimet më të mëdha që bëni me iPhone nuk duket në fakt si i tillë, por si i dobishëm. Por miliona njerëz që...

Amazon prezanton rrjetin më të ri social

​Amazon prezantoi ditën e Mërkure rrjetin më të ri social quajtur Spark nëpërmjet të cilit anëtarët mund të prezantojnë dhe blejnë produkte në platformat...

Bie “Facebook”, cila është arsyeja?

Të gjithë përdoruesit e rrjetit social “Facebook” janë habitur teksa për pak kohë ka rënë pikërisht FB. Rrjeti “Facebook” ka rënë thuajse në të gjitha...

A do të jetë ky Samsung Galaxy Note 8?

Samsung Galaxy Note thuhet se do të vijë me opsionet e procesorëve mobil, duke përfshirë Samsung Exynos dhe Qualcomm Snapdragon 835. Samsung do të përdor...

Përshpejtimi marramendës i Tesla Model S shpëton drejtuesin nga një aksident i sigurtë –...

Kur na vjen në mend një makinë Tesla, gjëja e parë që mendojmë është autopiloti i saj. Ka shumë aspekte të tjera të makinës...

Përditësohet WhatsApp, ja çfarë mund të bëni tash

Veçoria u bë e gatshme për përdoruesit e versionit beta të WhatsApp, por tani përditësimi i ri mund të shkarkohet nga Play Store e...

Tesla pritet të bëjë një prej ndryshimeve më të mëdha në historinë e automjeteve

Tesla Model 3 i parë ka dalë nga linja e prodhimit gjatë kësaj jave, me një çmim rreth 30 mijë euro, e që është...

Postimet e fundit