Dushi i ngrohtë me efekte pozitive sa ecja 30 minuta

Hulumtimet e fundit kanë treguar se dushi i ngrohtë ka efekte pozitive në mënyrë të barabartë në trup, si një ecje prej 30 minutash. Shkencëtarët...

Si ta mbani higjienën të përsosur, sipas shkencës?

Kur është fjala për rutinën ditore të higjienës, ju mund të mendoni se gjithçka e keni nën kontroll. Por, kjo mund të mos jetë aspak...

Kjo është mënyra ideale dhe pa kosto për të pastruar fytyrën në shtëpi

Pastroni lëkurën nga pluhurat dhe bakteret që merrni gjatë ditës. Ideale është kjo mënyrë që ju prezantojmë më poshtë....   Një kompresë e nxehtë mund të ndihmojë në...

Pse skandinavët janë më të lumturit dhe çfarë mund të mësojmë nga ta

Çdo vit, shtetet skandinave janë në maje të listave sa i përket shteteve më të lumtura në botë. Siç duket, as gjendjet e vështira klimatike...

Çfarë duhet të konsumoni nëse djersiteni tepër?

Në kohën e nxehtësisë së lartë, nuk ka pothuajse asnjë person që nuk djersin më me bollëk. Nutritionist Rick Hay zbulon se si të freskosh...

Si të krijosh një kujtesë të pavdekshme?

Si të ruani një kujtesë të fortë: 1. Lexoni libra. Në këtë mënyrë jo vetën që do të vini trurin në lëvizje duke imagjinuar periudha të...

Trupi do t’ju falënderojë nëse shijoni shalqi në ditët me vapë

Ditët e nxehta, mund t’i luftoni duke ngrënë shalqi! Si një frut shumë i dashur për të gjithë, ai efektivosht hidraton, detoksifikon dhe pastron gjithë...

Mbajeni telefonin larg kur ushqeheni

Mospërqendrimi gjatë ngrënies luan një rol të rëndësishëm në oreksin tuaj. Duke qenë se shihni një film apo dërgoni mesazhe me telefon gjatë ngrënies nuk...

Jeni përtac? Mos u shqetësoni sipas shkencës jeni inteligjent!

Përtesa nuk është edhe një shenjë dhe aq e keqe, sa mund ta keni menduar. Madje, është një tregues i inteligjencës. Shkencëtarët kanë konfirmuar teorinë...

Mike Tyson bën shqiponjën (Foto)

Shqiponja e Granit Xhakës dhe Xherdan Shaqirit ka sjellë kënaqësi të shqiptarët dhe pakënaqësi te serbët. Shqiptarët në mbarë botën kanë përshëndetur veprimin e tyre,...

Postimet e fundit