Vetëm 10% e njerëzve mund ta gjejnë “zarin” me 7 pika, a mundeni ju?...

Kjo fotografi është bërë hit në mediat sociale për shkak se është një test i madh për sy.   Në fotografi shihen një numër i madh...

Forma e gishtit të madh të dorës, tregon se çfarë personaliteti keni

Shumë njerëz besojnë se atributet tuaja fizike mund të përfaqësojnë tiparet tuaja psikologjike dhe të sjelljes. Kjo është ajo që gishti juaj thotë për...

7 tipet e femrave që meshkujt nuk i duan fare!

Lidhjen me këto tipa femrash, meshkujt nuk e mendojnë as në ëndërr… Çfarë i irriton meshkujt te femrat dhe i bën të largohen mënjëherë nga...

Çanta më e shtrenjtë në botë kushton sa një shtëpi!

Çmimet marramendëse në ankande të ndryshme, shpesh janë krejt të paimagjinueshme për shumicën. Objekte të shumëllojshme blihen me qindra mijëra dollarë, nga koleksionistë pasanikë,...

Eliminoni pikat dhe rrathët e zinj me patate

Të kujdesesh për fytyrën nuk nënkupton të paguani domosdoshëmrisht shifra të çmendura për trajtime estetike, maka apo kremëra të ndryshëm. Ndonjëherë është zgjidhja e shumë...

Shihni ëndërr sikur fluturoni – ja kuptimi i tyre!

Na ndodh shpeshherë që të shohim veten duke fluturuar.Ja kuptimi sipas astrologëve: Të shohësh veten duke fluturuar në ëndërr ka disa kuptime: * Dëshira për liri,...

Sipas një neuroshkencëtari: Ja 2 zgjedhjet më të rëndësishme që mund të bëjmë

Sipas Moran Cerf, një neuroshkencëtar në Universitetin Northwestern që ka studiuar marrjen e vendimeve për më shumë se një dekadë, mënyra më e sigurt...

Mënyra më e mirë për të pastruar hekurin e djegur

Keni fundin e hekurit të djegur dhe nuk dini se si ta pastroni? Ekzistojnë mënyra shumë të thjeshta për të arritur që hekuri të jetë...

Vendi më i keq në trup për të bërë tatuazh është në gisht

Tatuazhet në gishta janë bërë tejet të popullarizuara, e kjo mund të jetë edhe inspirim i dizajnit “Shhh” të Rihannas dhe inspirimeve tjera të...

Këto janë qytetet më stresuese në botë

Mënyra moderne e të jetuarit në qytete të mëdha ka ngritur nivelin e stresit të cilit banorët i janë ekspozuar. Hulumtimet e reja kanë përfshirë...

Postimet e fundit