Çfarë do të thonë menstruacionet e rreme dhe si të dallohen nga ato të...

Vonesa e menstruacioneve konsiderohet shenja e parë e sigurt e shtatzënisë, mirëpo edhe me këtë rast mund të ndodhin lajthitje për shkak të menstruacioneve...

Thonë që është infarkt, kur mpihet dora e majtë, por mund të jetë edhe...

Me siguri nga dikush keni dëgjuar që kur mpihet dora e majtë është tregues i sigurt që do të pasojë infarkti, mirëpo, a është kjo...

Vlerat ushqyese të farave të lulediellit, përse duhet të hani çdo ditë nga një...

Të vogla në madhësi, por shumë të shëndetshme! Farat e lulediellit janë një burim i shkëlqyer vitaminash e mineralesh përfshirë vitaminën E, vitaminën B6,...

Si po e dëmtoni trurin tuaj duke u marrë me disa punë njëkohësisht, gratë...

Të gjithë kanë idenë se sa më shumë punë të kryejë një njeri njëkohësisht, aq më i aftë është dhe aq më shumë e...

Cilat janë arsyet pse i keni duart vazhdimisht të ftohta, çfarë sëmundjesh paralajmërojnë?

Të gjithë kemi duar të ftohtë edhe pse jemi në ambiente të ngrohta. Shpeshherë, duart e ftohta janë një përgjigje e natyrshme për rregullimin...

Duhet uthull molle për të humbur peshë

Të gjithë i dimë tashmë përfitimet e uthullës së mollës, një produkt natyral që ka mjaft rëndësi dhe për rënien në peshë. Zbuloni se si...

Uji i ftohtë apo i ngrohtë, kush është më i mirë për organizmin?

Uji i ftohtë apo i ngrohtë, kush është më i mirë për organizmin? Pëlqej0 Shumica e njerëzve pinë një filxhan kafe ose një filxhan...

Si duhet të jetë tensioni i gjakut në bazë të moshës

Një ndër problemet shëndetësore më të përhapura është tensioni. Ulja apo rritja e tensionit, ose shtypjes së gjakut, mund të vijë nga shkaqe të...

Kjo i ndodh organizmit tuaj nëse konsumoni një limon në ditë

Lëngun nga limoni duhet ta pini në mëngjes para ushqimit, sepse në këtë mënyrë do ta nxitni metabolizmin, ndërsa kaloritë nuk do të pozicionohen...

Hudhër me limon për të pastruar rrënjësisht enët e gjakut

Bashkimi bën fuqinë! Kjo është një shprehje që gjen vend edhe në kuzhinë, sidomos në rastin e hudhrës me limonin. Kura e mëposhtme me limon...

Postimet e fundit