Xhinxher dhe mente, përshpejton rënien në peshë

Shumë njerëzve u duhet të përshpejtojnë metabolizmin, prandaj kanë vështirësi të humbin peshë, pavarësisht dietave. Duke patur një metabolizëm të ngadaltë, djegin më pak...

Magjia e bimës: Mbron nga kanceri dhe tumoret, pastron rrugët e frymëmarrjes, ndaj të...

Rigoni, ose siç e quajmë ndryshe manxurana, është erzë aromatike e cila përbën bazën e kuzhinës mediterane, por përshtatet mirë edhe me domaten. Ndonëse tashmë...

Ramazani: Çfarë preferohet të hani për iftar dhe syfyr?

Ushqimi i besimtarëve gjatë muajit të agjërimit dallon nga ushqimi i përditshëm, prandaj është e nevojshme t’i kushtoni kujdes këshillave të mjekëve dhe të...

Ramazani nis të mërkurën, këto ushqime mund t’i hani pas orës 8 të mbrëmjes

Muaji i Ramazanit fillon të mërkurën e ardhshme do të fillon, për këtë shumë besimtarë myslimanë në gjithë botën e kanë për obligim të...

Ushqimet që ju ndihmojnë të flini

Vuani nga pagjumësia? Provoni të ndryshoni ushqimet që konsumoni para se të flini. Ushqimet që ju hani para se të shtriheni në shtrat kanë një...

Ushqimet që mund të hani edhe pas orës 8 të darkës!

Ndoshta në këtë listë mund të gjeni disa prej produkteve tuaja të preferuara. Bëhet fjalë për disa ushqime që mund të hani edhe pas...

Katër efektet shëruese që i sjell agjërimi

Ndonëse miliona njerëz anë e mbanë botës e kanë vëzhguar me sukses pastrimi shpirtëror të Ramazanit për mijëra vjet, tani shkencëtarët më eminentë të...

Vëmendje! Ju mund të keni këto shenja të leucemisë dhe po vazhdoni ti injoroni!

Leucemia njihet si kanceri i gjakut, i cili ndikon në qelizat e bardha të trupit tuaj. Ato janë përgjegjëse për luftën kundër infeksioneve dhe...

Ju duket sikur këmbët po ju marrin flakë? Mund të keni problem të madh

Në raste të veçanta, dhimbja shoqërohet edhe me ndjesinë e shpimit me gjilpërë, nga mpirja dhe ndonjëherë nga të dyja këto. Ndjesia e djegies...

Të dobësohesh vetëm duke pirë ujë? Shkencëtarët zbulojnë formulën

Nëse po përpiqeni të bini në peshë, me siguri që i keni zëvendësuar pijet me sheqer me ujë. Shkencëtaret kanë filluar të kenë një...

Postimet e fundit