Psikologji, kështu largohen mendimet negative!

Psikiatri dr. Daniel tha se mendimet ndikojnë në pamjen, energjinë dhe gjendjen tonë të përgjithshme shëndetësore. Në librin “Ndryshoni mendjen tuaj, ndryshoni trupin tuaj”, dr....

Më efektive se ilaçet, disa mënyra natyrale për luftimin e diabetit

Dieta ushqimore dhe stërvitja rregullisht mund të jenë më efikase se ilaçet për mbajtjen nën kontroll të diabetit të tipit 2, sugjeron një studim...

Nuk ka rëndësi çka hani, por edhe kur hani

Njerëzit të cilët e lënë një racion, hanë duke ecur apo hanë vonë në mbrëmje, kanë shëndet më të keq se personat të cilat...

Ky është antibiotiku më i fuqishëm natyror, mund ta bëni vetë

Për të pasur imunitet të fuqishëm është e nevojshme që të ushqeheni shëndoshëm, mirëpo mund të përdorni edhe një struk të vogël. Provojeni këtë...

Shkencëtarët dhe mjekët japin një lajm alarmant!

Neuroshkencëtarët japin lajme alarmante! Gratë duhet të jenë shumë të kujdesshme! Gjumi është jetësor për trupin tuaj! Pas një dite pune, trupi ynë tashmë është...

A mund të sëmureni nga diabeti nëse hani shumë ëmbëlsira?

Ekzistojnë dy tipa diabeti – tipi 1 dhe tipi 2. Tipi 1 ka të bëjë pothuajse ekskluzivisht me fëmijët, ndërsa tipi 2 me shtimin...

Gjashtë mënyra natyrale si të qetësoni dhimbjen dhe enjtjen e mishrave të dhëmbëve

A keni përjetuar ndonjëherë dhimbjen dhe sikletin e daljes së dhëmbëve të pjekurisë? Luhatja e hormoneve, skuqja dhe fryrja e mishrave të dhëmbëve, enjtja...

Çfarë do të thonë menstruacionet e rreme dhe si të dallohen nga ato të...

Vonesa e menstruacioneve konsiderohet shenja e parë e sigurt e shtatzënisë, mirëpo edhe me këtë rast mund të ndodhin lajthitje për shkak të menstruacioneve...

Shkencëtarët japonezë shpikin lëkurën elektronike, do përdoret për të monitoruar problemet shëndetësore

Një lëkurë mjaft e hollë elektronike, e cila vendoset në lëkurë, ka një monitor e cila do ndihmojë njerëzit të kuptojnë problemet e tyre...

Dobitë e ftoit për shëndetin tonë

Konsumimi i ftonjve është i dobishëm për ata që vuajnë nga gastriti dhe ulcera e stomakut. Të pasura me vitaminën C dhe lëndë ushqyese të...

Postimet e fundit