Shqiponja fluturon lart në Kaliningrad, prehet bileta e Serbisë drejt shtëpisë!

Katër shqiptarët dhe kombëtarja e Zvicrës pas një paraqitje historike kanë mposhtur Serbinë në Kaliningard me rezultat 2-1 në ndeshjen e dytë të Grupit...

Rusia Merr Vendimin: Asnjë Flamur I Kosovës Dhe Shqipërisë Nuk Do Të Lejohet Në...

Shërbimi sekret rus e urdhëroi Federatën Zvicerane të Futbollit që të ndalojë tifozët e saj që të hyjnë në ndeshjen Zvicër – Serbi me...

Ndizet pragndeshja Zvicër-Serbi. Zviceranët: Ne Shqipëria B?! Serbët, humbës që në ADN

Ndizet pragndeshja Zvicër-Serbi! E konsideruar shpesh si “përfaqësuesja B” e Shqipërisë, mediet zvicerane janë përpjekur të shpërqëndrojnë kundërshtarët e tyre pikërisht në pikën më...

Reagon trajneri i Argjentinës pas turpërimit nga Kroacia…

Jorge Sampaoli u paraqit para mediave tejet i zhgënjyer pas humbjes së turpshme 0-3 ndaj Kroacisë. Trajneri i Argjentinës u shpreh se ndjehet shumë keq...

Shkëlqimi i Kroacisë e lë në hije dhe buzë eliminimit Argjentinën e Messit

Argjentina është shumë afër eliminimit nga Kampionati Botëror, Rusia 2018, pasi ka pësuar humbje në takimin e dytë në kuadër të Grupit D nga...

Ronaldo ia siguron fitoren e parë Portugalisë, Maroku përshëndetet nga Botërori

Goli i hershëm i Cristiano Ronaldos ka mjaftuar që Portugalia ta mposhtë një Marok shumë dominues në ndeshjen e saj të dytë në Kupën...

Shaqiri: Serbisë nuk ia kam frikën fare

Shaqiri: Të gjithë e kanë kuptuar se jemi skuadër serioze Futbollisti Xherdan Shaqiri është optimist se përfaqësuesja e Zvicrës do të dalë mirë nga...

Panik te Arabia Saudite, prishet motori i avionit!

Skuadra e Arabisë Saudite ka përjetuar momente paniku gjatë udhëtimit të tyre nga Moska për në Rostov për ndeshjen e dytë të Botërorit, atë...

Kane, hero! Anglia buzëqesh në fund ndaj Tunizisë

Harry Kane ka shpëtuar Anglinë nga befasia e radhës në Botërorin Rusi 2018. Sulmuesi arriti të shënojë golin e dytë dhe të avantazhit për kombëtaren...

Tre ndeshjet që luhen sot

Pas spektaklit që kemi shijuar deri tani kupa e botës vazhdon me duelet e tjera, ku edhe këto ndeshje do dhurojnë spektakël dhe gola. Sot...

Postimet e fundit