Hyka me fanelën e Maqedonisë, Bardhi me të Shqipërisë

Në përfundim të ndeshjes Maqedoni-Shqipëri, të përfunduar me rezultatin 1-1, Jahmir Hyka shkëmbeu fanelën me Enis Bardhin, lojtarin me origjinë shqiptare që luan për...

Reali niset për në Munich, këta janë lojtarët e ftuar nga Zidane (Foto)

Skuadra e Real Madridit është nisur për në Munich, ku nesër do të përballet me Bayernin në kuadër të ndeshjes së parë çerekfinale të...

Casiraghi: Ronaldo nuk do ti shënoi 40 gola në Itali

Pierluigi Casiraghi nuk mendon që sulmuesi i Juventusit. Cristiano Ronaldo, nuk do të shënon 40 gola në sezon – “futbolli italianë dhe mbrojtja e...

Ja me kë do të takohen ekipet shqiptare në rundin e tretë të kualifikimeve...

Sot është mbajtur shorti për rundin e tretë të ndeshjeve kualifikuese për Ligën e Kampionëve. Ekipi i Kukësit do të përballet me Qarabagun e...

Pas katër golave të CR7, kështu duket renditja e golashënuesve në La Liga

Cristiano Ronaldo ka shkëlqyer duke shënuar katër gola në fitoren 6:3 të Real Madridit ndaj Gironas në ‘Santiago Bernabeu’. Ylli portugez, regjistroi një nga paraqitjet...

LeBroni i rekordeve, ai ka lindur për të shkruar historinë

Emri i LeBron James po gdhendet gjithnjë e më shumë me germa të arta në librat e NBA-së si një nga më të mirët...

Manchester United ka bërë gati 60 milionë euro për yllin e Juventusit

Jose Mourinho po shikon që të përforcojë skuadrën gjatë janarit.me Alex Sandro si objektivin kryesor.Manchester United do të ofrojë 68 milionë euro për mbrojtësin...

Shkëlqimi i Kroacisë e lë në hije dhe buzë eliminimit Argjentinën e Messit

Argjentina është shumë afër eliminimit nga Kampionati Botëror, Rusia 2018, pasi ka pësuar humbje në takimin e dytë në kuadër të Grupit D nga...

A do t’i shënojë edhe Barcelonës nga goditja e dënimit? Ja çfarë thotë Bardhi

Pjesë e skuadrës së Levantes, janë edhe dy shqiptarë, ku Armando Sadiku i Kombëtares luan përkrah Enis Bardhit i cili mbron ngjyrat e Maqedonisë. Në...

Danimarka merr një fitore të madhe ndaj Perusë

Kombëtarja e Danimarkës ka fituar minimalisht 1-0 në ndeshjen e Grupit C ndaj Perusë. Danimarka ka arritur ta nis me fitore Kampionatin Botëror “Rusia 2018”,...

Postimet e fundit