Nëse keni iPhone 6S ose më të vjetër, duhet ta bëni menjëherë këtë

Të gjithë ju që keni në zotërim një zotërim një iPhone 6S ose ndonjë model më të vjetër, ndoshta do ishte mirë që të...

Kujdes, mos e klikoni këtë në WhatsApp nëse ju vjen

Një virus po qarkullon në WhatsApp duke iu kërkuar përdoruesve që të hyjnë në një garë të ‘Black Friday’ (të premtes së zezë) për...

Facebook bie nga sistemi

Rrjeti më i madh social në botë, Facebook, ka rënë nga sistemi në natën e së hënës. Sipas raportimeve të fundit, Facebook ka rënë pjesërisht...

Facebook më në fund e sjell atë që e kemi pritur të gjithë

Së shpejti do të hyjë në funksion veçoria e Facebook e cila ju lejon t’i ç’dërgoni mesazhet në aplikacionin Messenger, deri në 10 minuta...

BE, qytetarët ankohen për ndikimin e politikës në rrjetet sociale

Rreth 80 për qind e qytetarëve të Bashkimit Evropian (BE) duan që kompanitë e rrjeteve sociale të shpjegojnë mbështetjen financiare që marrin nga partitë...

Dobësohet jetëgjatësia e baterisë në telefonat e rinj, thonë studimet e publikuara në Washtington...

Edhe pse telefonat e kohës tonë janë “të mençur” dhe kanë lehtësuar në masë të madhe komunikimin anembanë botës, gjëra të thjeshta dhe themelore,...

Fortnite – Si t’i mbroni fëmijët nga varësia ndaj kësaj loje?

​Nëse jeni prindër dhe keni fëmijë të moshës nga 8 deri 18 vjeçar, gjasat janë të mëdha që e keni dëgjuar emrin “Fortnite”. Ja...

Apple prezanton iPad-in e ri, pa butonin ‘Home’

Gjiganti teknologjik “Apple” ka prezantuar tabletin e ri iPad Pro, MacBook Air dhe Mac Mini, në një konferencë që ka mbajtur sot në Brooklyn...

Keni celularë të vjetër? Ruajini sepse mund të fitoni mijëra euro

Telefonat e vjetër celularë shpesh lihen pas dore sapo të blihet një model më i ri. Sigurisht, me smartfonët, telefonët e vjetër janë zhdukur nga...

Samsung, detaje për Galaxy S10, hiqet veçoria karakteristike

Drejtuesit kryesorë të kompanisë Samsung janë takuar kohët e fundit në Kinë për të diskutuar telefonin e ri që do të nxjerrin për përvjetorin...

Postimet e fundit