Huawei prezanton Honor 8x, telefon celular me një çmim të ulët

Telefoni i zgjuar nga marka e Huawei ofron pajisje me performancë të lartë me një çmim relativisht të ulët. Huawei ka prezantuar një smartphone të...

Samsung mund të jetë kompania e parë që sjell telefonin me katër kamera frontale

Samsung ka filluar të marrë një strategji shumë agresive për të shtyer më shumë njerëz të fillojnë të blejnë telefonët të nivelit mesatar. Filloi me...

Hakerët bëjnë “gërdinë” vjodhën 5,966 Bitcoin në vlerë prej 59.7 milionë dollarë.

Hakerët kanë arritur të vjedhin 4.5 miliardë yen nga përdoruesit dhe 2.2 miliardë yen nga asetet e kompanisë Zaif me humbje totale prej 6.7...

Robotët rrezikojnë të pensionojnë para kohe njerëzimin, ja çfarë pritet deri në 2025

Zhvillimi i teknologjisë po kthehet në një rrezik serioz për njerëzimin. Sipas studimit më të fundit, thuhet se robotët do të kryjnë më shumë...

Apple lëshon iOS 12 për të gjithë, përshpejton iPhone-at

Versioni zyrtar i iOS 12 është lëshuar nga Apple për të gjithë - dhe është i disponueshëm për iPhone 5s dhe të gjitha modelet...

Galaxy S10+ mund të vijë me pesë kamera

IPhone XS Max tani është lansuar zyrtarisht, dhe ne kemi parë tashmë të gjitha detajet, pamë edhe misionin e Apple mbi pajisjen dhe kemi...

Pse do të fiket Interneti më 11 tetor, për miliona përdorues?

Interneti do të bllokohet për miliona përdorues në mbarë botën më 11 tetor. Atë ditë do ndryshohet “zona e sigurisë” si proces për të rritur...

BMW largon nga prodhimi makinat me naftë, fokusohet në hibridët elektrikë (Foto)

Ky është një lajm i keq, për ata që i duan makinat me naftë Për një kohë të gjatë, BMW insistonte në prodhimin e makinave...

Videoja e produkteve të reja të Apple i ka bërë të gjithë për vete

Apple dje ka prezantuar produktet e reja. iPhone XS, iPhone XS Max, iPhone XR dhe Apple Watch janë prezantuar dje nga Apple. Videoja që i prezanton këto...

Apple sot sjellë zbulimet magjike: Çdo gjë që duhet të dini rreth ditës së...

Dita e madhe është pothuajse këtu: ngjarja vjetore e muajit shtator kur Apple lançon zinxhirin e ri të produkteve, duke përfshirë iPhone-in e shumëpritur. Edhe...

Postimet e fundit