Koncepti i ri i Volkswagen: makinë që ecën vetë dhe pa timon (Foto)

Volkswagen do të prezantojë në Ekspozitën e Gjenevës një makinë-koncept që do të ecë vetë, madje nuk do të ketë as timon. E quajtur I.D....

Apple: Kërkojmë falje për ngadalësimin e iPhone-ëve

Gjatë javëve të fundit ka pasur shumë diskutime rreth asaj që Apple ka bërë me iPhone të vjetër. Kompania ka ngadalësuar modelet më të...

Çdo e gjashta veturë në vitin 2025 do të jetë elektrike

Për më pak se një dekadë, tregu i pjesëmarrjes së automobilave elektrikë në shitjen globale të automjeteve të reja do të arrijë në 16...

Ne prag te zgjedhjes – Lajme të rreme, Gjermania do të gjobisë Facebook me...

Gjermania do të gjobisë Facebook me 500.000 euro për çdo postim që përmban lajme apo informacione jo të vërteta. Prej kohësh Facebook është rrethuar...

Njihuni me shtetin që ka bllokuar thirrjet me Shqipërinë

  Operatori ndërkombetar i telekomit ,Telecom Nimibia, ka bllokuar përkohësht 17 shtete ndër to dhe Shqipëria. Shkak është bërë rritja e papritur e mashtrimit PABX nëpërmjet...

Më nuk keni nevojë t’ua kërkoni njerëzve fjalëkalimin e WiFi-së (FOTO)

Ditët kur ua keni kërkuar fjalëkalimin e WiFi-së miqve kanë marrë fund. Ose të paktën për ata që kanë iPhone dhe IOS 11. Kur Apple...

Si të fitoni 5 mijë euro në muaj duke punuar në internet

A e dini se 43% e milionerëve të rinj e kanë bërë pasurinë e tyre përmes internetit?   Fatmirësisht, një 28-vjeçar nga Londra, i quajtur Xhei...

Telefoni i mençur më i shitur në Evropë është iPhone X

Edhe në Evropë, iPhone X është smartphone më i shitur në tremujorin e parë të vitit 2018. Konfirmimi vjen nga të dhënat e publikuara...

Platformë pluskuese vepër interesante e artistit Bullgar Christo!

Mijëra njerëz po vizitojnë platformën pluskuese, një instalacion i artistit bullgar Christo që të bën të ndihesh sikur ecën mbi ujë. Platforma është vendosur...

Këto aplikacione nuk mund t’i spiunojë CIA?

Wikileaks në më shumë se 8.000 faqe ka bërë të ditur se CIA amerikane ka kryer programin e spiunimit për përdorues në gjithë botën...

Postimet e fundit