Corsi: Kemi një marrëveshje për Palacios me Real Madridin

Agjenti i mesfushorit të River Plate, që shumë shpejt do të zyrtarizohet si lojtar i Real Madridit, Exequiel Palacios, ka diskutuar interesin e Los Blancos për klientin e tij 20 vjeçar dhe ka theksuar se ai është duke u përcjell nga kjo skuadër që tri vite
Blerja e Palacios do të thotë që Real Madrid edhe për një yll të ri të Amerikës Jugore, që do të ndjek hapat e Vinicius Junior dhe Rodrygo Goes në Madrid.

“Interesi i Madridit për të është që një kohë të gjatë”, tha Renato Corsi.

“Ai është parë nga ta që nga Botërori i U17, kështu që janë diku pak më shumë se tri vite që Madrid e përcjell atë”.

SHPËRNDAJE