Dashuria për atëdheun ndjenjë që nuk përshkruhet , Rona e vogël ja mësyn vendlindjes

Pushimet verore tani më janë të njohura për faktin se shumë mërgimtar ja mësyjnë vendlindjes duke kaluar me mijëra kilometra vetëm për të ardhur  në vendlindjen e tyre apo të prindërve e gjyshërve të tyre

 

Kjo ndjesi nuk i kaplon vetëm të rriturit por edhe fëmijët të cilët  me padurim presin të mbarojnë mësimet dhe të nisen për në vendlindje .

 

Një fotografi që të shpon zemrën dhe të mbush shpirtin me mall e lot është ajo e voglushes Rona  , mbesa e gazetarit sportiv Reshat Ibrahimi , e cila edhe pse në moshën 1vjet e gjysmë shihet se është ngarkuar me rrobat e saja  me valixhe në dorë  pret në aeroportin e Cyrihut dhe ja ka mësy vendlindjes , familjes  atëdheut .

 

Ronës së vogël i dëshirojmë shëndet dhe jetê të gjatë e të lumtur , u bëftë krenaria e familjes dhe e  kombit tonë  . Fol.mk

SHPËRNDAJE