‘Deri në frymëmarrjen e fundit…’ Miriami emocionon me dedikimin kushtuar Albanit

Për tre ditë me rradhë këngëtari Alban Skënderaj ka mbushur plot sallën e Pallatit të Kongreseve dhe ka bërë që i gjithë publiku të këndojë një zëri të gjitha këngët e tij.
Pas një suksesi të padiskutueshëm, Miriam Cani i ka bërë një dedikim mjaft emocionues partnerit të saj të zemrës.

‘Te them qe jam krenare per ty eshte pak.Te them qe te dua shume eshte akoma dhe me pak. Si çdo here, edhe kesaj rradhe ti vendose nje standart te ri ne muzike. Muzika dhe shpiri yte meritojne boten dhe besoj fort qe Zoti do ndriçoj cdo hap te rruges tende.Ti je pasuri shpirterore e cdokujt qe te ka ne jete.Mua do me kesh gjithmone prane si energji e pashtershme deri ne frymarrjen e fundit.’ ka shkruar Miriami në postimin e saj dedikuar suksesit të Albanit në koncertin e tij të mbajtur para publikut shqiptar.

SHPËRNDAJE