Erdhi nga Britania e Madhe dhe bëri bashkë liderët shqiptarë në Maqedoni

Kryeministrja britanike, Teresa Mej ka arritur që të bëj bashkë liderët e partive shqiptare sonte në Shkup.

Ajo ka përshëndetur ata dhe ka ndarë disa porosi në një tryezë ku kanë qëndruar bashkë Ali Ahmeti, Menduh Thaçi, Bilall Kasami dhe Ziadin Sela.

Kryeministrja britanike ka qenë e shoqëruar dhe nën përkujdesjen e kryeparlamentarit Talat Xhaferi.

Por në shoqërinë e liderëve të partive shqiptare ka qenë edhe lideri i VMRO-DPMNE, Hristijan Mickoski.

SHPËRNDAJE