Ballina Teknologji Huawei Mate 20 do të jetë më i mirë se iPhone

Huawei Mate 20 do të jetë më i mirë se iPhone

iPhone i Apple ka një histori të gjatë të tifozëve konfuz të Android. Me këtë, ne kuptojmë se specifikat e reja të iPhone zakonisht nuk duken shumë mbresëlënëse në letër. Ata gjithmonë kanë procesorë me më pak bërthama dhe shpejtësi më të ulët se sa pajisjet më të fundit të Android, dhe ata zakonisht kanë m

Megjithatë, modelet e mëparshme të iPhone-it në përgjithësi kanë kaluar telefonat e rinj Android në këto teste, deri më tani.

Mirëpo, Android dhe Qualcomm ka bërë hapa të mëdha gjatë vitit të kaluar, në të njejtën kohë kur shfaqen probleme me menaxhimin e RAM dhe çështje të tjera të performancës në iOS 11 dhe po ndryshon loja. Dhe së shpejti pritet të vie një telefon që tejkalon iPhone me hapa shumë të mëdhenjë. Bëhet fjalë për Huawei Mate 20.

Një rrjedhë e re informacioni supozon se ka matjen e performancës së telefonit dhe del të jetë 356,918, bën të ditur Engadget.

Sipas raportit, telefoni arriti të grumbullojë një rezultat prej 356,918, i cili është krejtësisht i pashembullt. Para Huawei Mate 20, kalon rezultatet më të larta të AnTuTu që kishim parë ndonjëherë nga Samsung Galaxy S9 +, që erdhi vetëm në 260,000 shpejtësi perfomuse. Mate 20 i Huawei nuk pritet të lansohet deri në fund të vjeshtës.

 

 

SHPËRNDAJE