Ish spiuni rus në gjendje të rëndë, helmohet një substancë e pa njohur

Ish-spiuni rus, Sergei Skripal, i cili u dënua për spiunazh në MI6 të Britanisë së Madhe, është në gjendje të rëndë shëndetësore, pasi u ekspozua ndaj një substance të panjohur, njoftoi BBC.

Policia në Britani është duke hetuar nëse ka ndodhur ndonjë krim, pasi ai dhe një grua ishin sëmurë, teksa kishin qenë dje në një qendër tregtare në Sailsbury më 4 mars.

Më 2006, Sergei Sripal ishte dënuar në Rusi me 13 vjet burg, pasi dyshohej se i kishte dhënë Britanisë sekrete shtetërore të Rusisë. Ai ishte dënuar.

SHPËRNDAJE