Ja çfarë personaliteti keni, në bazë të shenjës së horoskopit

Astrologjia ndikon në personalitetin tonë. Skeptikë?

Mundohuni të shihni nëse e njihni veten në pikat e forta dhe të dobëta të çdo aspekti.

A mund të shikoni pro dhe kundër në mënyrë të ekuilibruar kur duhet të bëni një vlerësim ose të prekni fundin, kur ka një vendim të rëndësishëm për të bërë?

Këto (dhe shumë të tjera) tipare të personalitetit tuaj mund të shkruhen në yje dhe më saktë, në shenjën tuaj të zodiakut.

Dashi

Merita: trim, kokëfortë, spontan, aventurier, i pavarur.

Defekte: kanë tendencë për të urdhëruar, bëjnë të kundërtën e asaj që u thuhet, ata nuk janë të gatshëm për të kursyer (duke shpenzuar gjithçka në kënaqësitë e menjëhershme), ato mund të jenë fëminorë.

Demi

Merita: i besueshëm, i durueshëm, këmbëngulës, i qetë, besnik.

Defekte: ata mund të marrin një kohë të gjatë për të marrë një vendim, janë kokëfortë, posedues dhe padyshim nuk janë të prirur për të ndryshuar.

Binjakët

Merita: kuriozë, akut dhe optimist, ata përshtaten shumë lehtë dhe janë bujarë.

Defekte: lunatikë (i lumtur dhe optimist në një moment, i zemëruar dhe i dëshpëruar një moment më vonë), ata janë gjithashtu të paqëndrueshëm (ata duan të flirtojnë me njerëz të ndryshëm).

Gaforrja

Merita: këmbëngulës, empatik, ata kujdesen për të tjerët dhe janë shumë mbrojtës të atyre që duan.

Defekte: shumë të paqëndrueshëm emocionalisht, akumulatorë serial, ata shpesh duan të kontrollojnë gjithçka.

Luani

Merita: i zjarrtë, krijues, i organizuar, jetësor, bujar, ekstrovert.

Defekte: centralizues, mendjemëdhenj, priren të bëhen prepotentë me ata që kujdesen më shumë dhe në dashuri ata duhet të ndihen në qendër të universit.

Virgjëresha

Merita: shumë të mirë në zgjidhjen e çdo lloj problemi, të pastër, të zhytur në mendime, të sjellshëm dhe të organizuar.

Defekte: priren drejt dëshirës së përsosjes, ato shpesh janë tepër kritikë dhe shumë pak të hapur.

Peshorja

Merita: interesantë, diplomatikë, korrektë, e të shoqërueshëm.

Defekte: shpesh kanë pritshmëri shumë të larta (dhe vënë në provë durimin e partnerit), ata marrin shumë kohë për të marrë një vendim dhe nëse zemërohen është një problem.

Akrepi

Merita: dashamirës të sfidave, janë romantikë, pasionantë, me intuitivë dhe besnikë.

Defekte: në qoftë se hyn xhelozia në mes, “thumbi ” legjendar i Akrepit mund të bëjë hyrjen e tij në skenë. Hatërmbetës, shpesh kontradiktorë.

Shigjetari

Merita: entuziast, aventurier, me mendje të hapur, optimist.

Defekte: ata mërziten lehtë, janë e kundërta e moderimit, të paduruar me rregullat, ndonjëherë të pandryshueshëm.

Bricjapi

Merita: Të duruar, të vendosur, me këmbë në tokë, fitues në punë, besnikë.

Defekte: shumë racionalë, të ftohtë, ndonjëherë mund të duken jashtë kësaj bote.

Ujori

Merita: i pavarur, origjinal, krijues, kurioz.

Defekte: ata përpiqen të lidhen me njerëzit në një nivel të thellë dhe emocional, ndonjëherë ato janë sipërfaqësorë.

Peshqit

Pro: të sjellshëm, të mëshirshëm, dashamirës, romantik, imagjinativ.

Defekte: i pavendosur i përjetshëm, shpesh me sindromën e Piter Pan (si ju dhe ai), i largoheni problemeve ndonjëherë në një mënyrë fëminore.

SHPËRNDAJE