Ky është smartfoni që po sfidon iPhone X dhe Samsung S9

Huawei P20 ka ekran 5.8 inç me bateri 3400mAh, ka dy kamera të pasme 12MP RGB + 20MP.

Kompania kineze ka njoftuar se çmimi i telefonit në Evropë mbetet i njëjt, pra 899 euro.

Kamera e tij është vërtetë fantastike duke u krahasuar me një aparat digjital./Indeksonline/

SHPËRNDAJE