Milaim Zeka: Sharja është për ata që do ta kërkojnë

Deputeti i PANA, Milaim Zeka ka qenë i ashpër me fjalorin e tij si në seancën e kuvendit ashtu edhe nëpër holle.

Ai ka thënë se nuk ka sharë deputetët e LDK-së, as të Vetëvendosje, as PAN-it, por që të gjitha që e kërkojnë.

Zeka ka përmendur edhe emrin e Sami Kurteshit duke iu referuar si njeri që e ka ngritur PDK.

Ky është postimi i plotë i Zekës:

“Sqarim per opinion

Edhe 100 seanca mu largu nga Parlamenti, nuk do ta lejoje asnje njeri me u zgerdhi kur ne flasim per njerezit tane te vrare e te zhdukur.
Nuk do t i lejoje djemte e nipat, as mbesat e Vuçiqit, me shite patriotizem te mykur, ne emrin e gjakut te Kosoves.
Sa per videon qe kemi polemizuar me Besa Gaxherrin, e cila pa te drejte edhte perzier ne menyren se si flas une, sharja nuk eshte drejtuar kunder deputeteve te LDK-se, as VV-se, as PAN-it, po kunder te gjithe atyre qe do ta lypin.
Ka harambasha qe shajne, fyejne e kercenojne neper koridore, siç eshte rasti i avokatit te popullit, Sami Kurteshi, i ngritur ne karrier permes PDK se, tani militant i VV-se, por aty jemi, edhe me fole, edhe me debatu, edhe me u sjelle ne baze te normave qe na i caktojne rrugaçet, dhe ciniket e Vuçiqit, te veshur me petkun patriotik!!!”

SHPËRNDAJE