Moti sot në Maqedoni

Meteorologët parashikojnë që moti të jetë i ndryshueshëm dhe i vranët. Pritet të ketë edhe periudha të pakta me diell.

Temperatura pritet të lëvizë nga 15 deri më 24 gradë celsius.

Në disa pjesë të vendit do të ketë kushte për të reshura të shiut dhe për vetëtima. Do të fryjë erë mesatare në drejtime të ndryshme.

SHPËRNDAJE