Neymari frikësohet për Kupën e Botës

​Ylli i Brazilit, Neymar, ka treguar se ka frikë të rikthehet pas operimit në kyçin e këmbës së djathtë dhe shpreson ta largojë këtë frikë sa më parë para Kupës së Botës.
“Pritshmëritë janë të mëdha në Kupën e Botës”, tha Neymar në një intervistë në kanalin zyrtar të Zicos në YouTube.

“Çdo gjë po shkon mirë, falë zotit. Kam nisur të ecë sërish dhe të punojë edhe me topin, por kam frikë që të rikthehem”.

“Ajo çfarë më duhet të bëjë është ta largojë këtë frikë sa më parë dhe të arrijë në Kupën e Botës në formë të mirë”, shtoi Neymar.

SHPËRNDAJE