Njihuni me qenin që lëvron arat dhe e ndihmon pronarin në punët tjera bujqësore

Ky është momenti i pabesueshëm i një qeni të zgjuar, që tregon aftësitë e tij bujqësore  derisa  drejton traktorin e pronarit të tij.

Qeni Rambo, ka tërhequr një lumë vizitorësh në shtëpinë e tij, në County Down, Irlandën e Veriut, ku shpesh shihet duke hipur në një traktor të kuq “Massey Ferguson”, dhe duke ndihmuar pronarin  tij Albert Reid, transmeton gazetametro.net

Qeni gjashtë vjeçar, babai i katër qenushëve ka ndihmuar pronarin e tij të kosit lëndinë, të mbjellë toka, të lëvrojë arën.

Për më shumë ndiqeni videon më poshtë:

SHPËRNDAJE