Për 56 vite martesë blen 55 mijë fustana për gruan, arsyeja është mahnitëse… (Foto/Video)

Ky bashkëshort ka blerë fustana me materialet ndër më të ndryshmet për gruan e tij të dashur.

Përgjatë viteve martesore, koleksioni i përzgjedhur nga ai, e ka bërë një koleksionues të famshëm të fustaneve.

 

Viti 1950 ishte kohë e vallëzimeve romantike, dhe për Paul Brockman, 78 vjeçar si dhe Margot 76 vjeçare, kjo është koha e preferuar e tyre, transmeton lajmi.net
Pas dekadave blerje fustanesh për sallë vallëzimi, Paul shprehet:

“Isha i pasionuar pas fustaneve të viteve 50. Ato e bënin gruan të dukej më femërore. Dhe kjo më pëlqente.
Ai donte që Margot të kishte fustan për çdo lloj rasti.

Paul dhe Margot kanë dy fëmijë. Ai e ka befasuar gjithmonë gruan e tij me këto dhurata.
Ai tregon se ka kërkuar në të gjithë SHBA-në për fustanat, të cilët sot janë antik dhe të çmueshëm.

 

AlbPortali:

SHPËRNDAJE