Sarri dhe Higuain, së bashku në klubin e njohur të Premierligës

Maurizio Sarri pritet të marrë drejtimin e Chelseat.

Sipas “Tuttosport”, Sarri tani ka nisur të mendojë edhe për afatin kalimtar te ekipi londinez.

Gazeta italiane raporton se Sarri e kërkon sulmuesin e Juventusit, Gonzalo Higuain, në “Stamford Bridge”.

Ai mund të futet në operacionin e transferimit të Alvaro Moratas në Torino.

SHPËRNDAJE